Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос: Какви са нормалните граници на работна температура на маслото в Автоматична Скоростна Кутия "DSG 6"?


tuningmania

Recommended Posts

Привет,

 

Търся (и не намирам за сега) Информация, какви са нормалните граници на работна температура на маслото в Автоматична Скоростна Кутия "DSG 6"?

 

С Уважение,

Мирослав Иванов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам отговор на въпроса ти, но ми е интересно, ти къде гледаш каква е температурата на маслото на скоростите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - От скоро имам Кабел и Програмата "VCDS" и по време на движение я гледам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSG-то мисля, че се охлажда с линия от охладителния кръг, ама не съм сигурен. Колкото на мотора трябва да е температурата, плюс минус някакви градуси. Също така съвет - не се филмирай и не си пълни главата с ненужна информация :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има DSG термостат, освен основния. Температурата не трябва да е над 135 градуса.
(The oil temperature is kept from rising above 135 °C by an oil cooler, which is regulated by coolant from the engine.)
Иначе маслото приблизително запазва параметрите си при температури от -40 до +160 градуса.
Ако е много студено казват да загрееш маслото преди тръгване като минеш през (P, R, N, D, S) за по 1 минута.
Но.... както kазва колегата SAUBER, карай си колата и не се филмирай.
Колкото повече четеш, толкова повече главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - След около 1 Час постоянно и спокойно Шофиране (около 15 Километра Градско Шофиране в Град София и около 25 Километра Извънградско Шофиране по Подбалканският Път) Температурата на Маслото на "DSG"-то не надвиши 65°С. Температурата на Въздуха беше около 20°С. Стрелката, показваща Температурата на Охладителната Течност, стоя постоянно по средата, където май е нормално и да бъде..

 

Някой знае ли, как може (с "VCDS" например), данните от датчика, измерващ Температурата на Маслото на "DSG"-то, да се покажат на "Display"-а на таблото, където сега с цифри ми изписва Температура на Маслото на Двигателя, Разход на Гориво, Изминато Разстояние, Средна Скорост и още 3-4 неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли ниска?
Ще ми е интересно тук някой от знаещите майстори с повече практика да каже....

Стрелката на антифриза си седи по средата, но това не е истинската темп. (трябва да се гледа с VCDS).
Аз имах странен проблем, САМО на спускане и при външна температура под 15 градуса температурата на антифриза падаше.
Започнах да следя температурата на маслото на двигателя и видях, че има проблем - в тези случаи държеше около 60 - 70 градуса.
Това не е добре, защото най-добре смазва при над 90 градуса. Смених ДСГ термостата и всичко се оправи.
За DSG маслото пише, че трябва да е близка дотази на двигателя:
"Your car is safe when the temperature of the gearbox fluid hovers between 195 and 225 degrees Fahrenheit. Keeping it less than 195°F indicates a healthy condition and ensures long mileage. On the contrary, it’s alarming when it crosses 350°F. Every 20 degrees past that threshold will cut the life your transmission by half."

195 F -------------> 90 C
350 F ------------> 170 C

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.