Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II 2006 2.0/140/4x4/BMM е в клуба колеги


Recommended Posts

Здравейте съфорумци!

Още един в клуба в мое лице на който му предстои возене в една прекрасна Октавия. Малко история....

С началото на риболовната страст се появи нуждата от нещо по-проходимо и високо от настоящата VW Bora 2.0/116. Търсенето започна с джипове естествено....голямо ровене беше у нас и в чужбина, сайтове, форуми, мнения..... Почти се бях отчаял и се появи съвестта ми ....близък приятел допринесъл за покупката и на първия автомобил от ВАГ групата за която имам само добри отзиви за 2г употреба. "Намерил съм ти точната кола!" ...бяха думите му и ...търсенето приключи. Намерихме я в Холандия, лъсната и готова за продажба. Последваха въпроси, преговори по тлф организация на пътуването от страна на друг приятел и адаш и в крайна сметка навръх именният ми ден /вчера/ колата бе огледана за последно и закупена. Следва пътуване към БГ и последващо частично обслужване /оказа се с NAP преглед от преди 2 месеца/. В момента нямам възможност за прикачване на снимки от компютъра на който работя, но обещавам да се поправя по-късно! Дойде си с името ... Гиргина ще е :D 

На всички желая безаварийно шофиране и много и положителни емоции с "любовниците" ;) :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ValeoG" - Честита Гергина :) На собствех ход ли ще я докарвате? Писано си е било да е твоята. Браво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито  и Добре дошъл. Много да те радва адашката ти и безпроблемно прибиране към България. Щом скоро е минала и преглед, не виждам проблем да я "поразтъпчеш" на ход до БГ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви!

Замисълът наистина беше на собствен ход, но адаша е натоварен и с друга покупка /джип за друг познат, който е с мен извън страната/ и се налага Гиргина да се повози на платформа до БГ зад някакъв си джип ? . За разтъпкването.... ще има достатъчно време след прибиране в БГ. За пръв път купувам кола по този начин, но доверието ми към тези двама приятели е такова, че .... Все едно да не вярвам на себе си. Повода за запознанство с втория беше именно Bora-та ;)  Съдба..... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, на външен вид  е близначка с моята която купих преди два месеца.

Пожелавам ти само консумативи и много километри.

Ако не е тайна колко ти излезе като цена придобивката като пари (може и на л.с).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, The Best Forman написа:

Пу , пу , много риба да наловиш с това бижу !

 

Явно си риболовоец щом си го забелязал в историята ;) Благодаря и да ти се връща слуката! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги имам питане.... Някой може ли да каже, или ме насочи към някой, който знае какъв заден диф да търся за Шкода О2 4х4 BMM!? Трябва ли да е със същия номер или може да се замени с такъв от "братовчедите" от WV или Audi!? Срещам различни мнения и предложение вече втори месец и не съм сигурен какъв мога да сложа. Разликата в предавателните числа ще се окаже решаващата явно. 

 

Поздрави!

П.с.Ако темата не е в точния раздел моля да бъде преместена и се извинявам!!

received_414682569114422.jpeg

Редактирано от ValeoG
Грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ValeoG написа:

 Разликата в предавателните числа ще се окаже решаващата явно.

 

Да, това е определящо. Диференциала е добре да е със същото предавателно число.

Казвам "добре", а не задължително, защото има междуосев диф. който компенсира, но все пак.

Редно е да е със същото предавателно число. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Едно допълнение към темата и по-точно към последният ми въпрос относно диференциал. 

Внимавайте с майсторите при които ходите, без значение от това, колко прехвален е сервиза. След едно бучене при определена скорост няколко "майстори" отсякоха - диференциала е, търси ! В търсене на еднакъв номер и букви премахнах кардана , за да не чувам дразнещия шум. Наложи се поставяне обаче поради пътуване в зимна обстановка. Та, посетих техника при който я обслужвах напоследък. От първия момент бе казал, че проблема според него е в кардана /баланс/. Предишния бе свалил кардана ,като го бе разглобил през средата ,където е висящия лагер. Дотук добре, но нямаше засечка как е бил. Може би това се оказа и разковничето. Някак си нацепихме предишното положение /уж/ и си тръгнах . По пътя очаквах вече познатите звуци. Да, да, ама....не! Поддържах нарочно познатите ми скорости /60,80,100/, но нищо не се чуваше. Явно самият кардан при опита за ремонт на същия от предишния собственик е свален и зацепен неправилно. Сега бе зацепен един болт надясно спрямо предната част на кардана и баланса се получи преди да го изпратя на проверка и балансиране. Все пак ще го изпратя за потвърждение, но..... Не вярвайте на непроверени твърдения и твърде квалифицирани "кадри". 

Със здраве и безаварийно на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.