Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при подаване на газ Октавия 1


SawBass

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време, след палене на колата (при студен двигател) и при подаване на газ в колата се усеща едно "замисляне" придружено с падане на оборотите (почти до момент в който колата ще загасне). Това се случва при леко натискане на педала на газта. Стрелката на оборотите пада, а купето започва да се тресе повече. При малко по-силно натискане на педала оборотите се качват и тресенето спира. Дали някой ще може да ме насочи към тема с подобен проблем или да сподели възможна причина за това поведение, тъй като е крайно изнервящо. В момента в който колата загрее малко и прехвърли на газ този симптом изчезва (до сега не съм тествал дали при загрят автомобил на бензиновата система продължава да го прави).

 

Преди няколко месеца сложих чисто нова газова уредба на колата, но в началото не съм имал подобен проблем. Също така наскоро установих, че съединителя ми е за смяна. Споделям тези неща като ориентир, но не знам дали имат общо към моят проблем.

 

Колата е 1.8 20V 1999г., AGN мотор. 

 

Така и така ще се ходи на сервиз за смяната на съединителя, но ми се иска да съм малко по-информиран относно този проблем, когато ида там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж сега, не искам да те пращам в 3-та глуха, а ще споделя при мен какво е положението.

Аз съм със същата кола, същия мотор, само че е '98-ма.

Когато съвсем леко "чукна" педала на газта, колата забива и оборотите падат, без значение дали е в движение или на място и дали е топъл или студен мотора.

Когато съм отпред пред колата и подавам леко газ от дросела, се чува съскане, сякаш дърпа въздух. А като й подам по-рязко - няма! Чува ми се някъде в началото на колектора - около клапана с винтовата капачка.

Този проблем се появи есента м.г. Зимата в студа не ми се сваляше колектор. Сега времето позволява и ще се заема с проблема.

Сега - дали е прецакана мембраната на този клапан, дали е пукнат самия колектор или просто някоя гарнитура е заминала, следва да се види.

Освен това имам съмнения и относно управлението и цялостта на вихровите клапи вътре, както и във вакуума, който ги управлява.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега огледайте да не " смуче" въздух от някъде , всички гофрирани  и вакуумни маркучи , при мен имаше малка цепнатина на гофрето между въздушния филтър и дросела което водеше до същите " симптоми " .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ohboli19 написа:

при мен имаше малка цепнатина на гофрети между въздушния филтър и дросела

Има разлика дали "пробива" е преди или след дебитомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много, колеги. Ще взема предвид нещата които казахте и ще огледам. 

Единственото което ми е интересно на мен е, че когато колата загрее и мине на газ, този проблем изчезва. Спират да падат оборотите, няма "замисляне" и при натискане на педала колата реагира абсолютно нормално. 

Още веднъж благодаря за насоките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто споделям с Колегата имайки предвид възрастта на автомобила и факта че " дефекти" от старост в гумено- и пластмасовите детайли са чести при смяна на сезоните топло/студено и обратно . 

Когато се затоплят тези елементи се разширяват и дефекта се покрива ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е, да. Надявам се и при мен проблема да е в някоя гума/маркуч/уплътнение, но каквото,такова в крайна сметка. Самата истина е, че колата не е първа младост вече, но за мен е абсолютно достатъчна и покрива всичките ми изисквания (като изключим всевъзможните скърцания тук-там :D ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно си ми пасва на нуждите!

Но пластмасите и корите са трагедия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.