Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аз и моята първа кола в живота SuperB 1 2005 2.8 V6


Jacky Adamov

Recommended Posts

Правено ли е нещо по колата преди да спрат да светят? Да не би да е бутнато копчето на 0 (изключено), а не на "отворена врата"?

При всички врати ли е еднакво поведението? Една диагностика може би ще покаже къде се крие проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Jacky Adamov

    29

  • sauber

    8

  • stanley

    7

  • ID A

    4

Най-много писали в темата

winrg, колата си я взех така. Нищо не е правено в това отношение. Дори не знам кое и къде е копчето. Ако е нещо лесно мога да пробвам да го сложа на, предполагам 1, което е включено. В момента се опитвам да си намеря диагности (уж да ми дадат 19.6.1) и да видя дали ще излезе нещо. 

 

Иначе поведението е при всички врати, да. Която и да отвориш светва всичко друго, но не и плафоните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно самите плафони са на позиция да НЕ светват при отваряне на вратите. Промени я и пробвай. Аз моите ги бях изключил (Октавия 2), защото съм ги сменил с диоди и продължаваха да мъждукат при заключен автомобил, но реално, консумацията е минимална и си ги пуснах отново да си светят при отварянето на вратите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да ми кажете откъде да ги променя? Защото копчето на самите плафони е в позиция да светят при отворена врата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги, за да не отварям друга тема и поради факта, че не можах да открия - да ви питам:

 

Какво масло за автоматичната скоростна кутия е най-добре да взема за моя модел (Superb 1 2.8 бензин). И какъв цвят трбява да е.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото трябва да е VW ATF - G 052 162 A2 цялата кутия събира 9л, но при смяна се подменят между 6-7л, т.е. 2 л от старото масло почти винаги остават в кутията.

Мисля, че оригиналното масло беше от рафинерията на Пентосин. За цвета не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.