Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аз и моята първа кола в живота SuperB 1 2005 2.8 V6


Jacky Adamov

Recommended Posts

Аз все още не знам дали ми трябва толкова много навигация или ще си ползвам телефона. Аз сега си взех една магнитна поставка за телефона пък да видим какво ще е. Иначе няма да изключвам и заключвам нищо. Така си ми харесва за момента. А иначе две дин ще го запомня ако реша да сменя. Най-много искам да свържа телефона с блутут или кабел защото ползвам епъл мюзик и сири на айфона и мога да си сменям песните с гласови команди, което ми е много удобно. Иначе за мен най-добрия вариант е pioneer avh w4400nex ама не знам дали ще е съвестимо за мойта лодчица. 

 

Пичове вие сте номер 1. ЗАКЛЕВАМ СЕ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Jacky Adamov

    29

  • sauber

    8

  • stanley

    7

  • ID A

    4

Най-много писали в темата

Всичко става, ако не директно (същия рамер като навигацията), то с преправяне. Не знам дали има различни модели рамки за С1. Може да погледнеш в Али експрес - там всичко се намира :)

За беговете - щом имаш отделна индикация, значи има как да се спре/изключи. Ама т’ва явно сте го видяли вече.

Честито за колата (май с т’ва трябваше да почна)! Един път е С1! Мотора не ми е ясен, но т’ва купе, светлата кожа и фул екстри - няма такъв кеф! Нека ти е!

Между другото, може да ти е по-удобно с телефона. Дисплея не е на много подходящо място (според мен) на тази кола и ползването на навигация не ми се струва удобно.

На дали е в обсега ти, но някакво инфо, кога да се надяваме “Apple Pay” да заработи по нашите ширини, имаш ли идея?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ: Много ти благодаря. Навигацията наистина не е на удобно място, затова първо ще пробвам с телефона. Но ако не ми е окей тогава ще мисля за други варианти. Варианта на Пайнер ме печели с това, че е безжично. Иначе беговете не искам да ги махам. Далече съм от всичко, което пише еърбег хаха. 

 

Колеги, ще се радвам и на съвет къде да си правя фаровете. 

 

п.п. До колкото знам Visa са в преговори за Apple Pay. За съжаление няма конкретни да ти какво означава за тях в близко бъдеще. Като цяло не сме удобна дестинация Европейска защото доста неща официално не се поддържат тук. Аз също искам да го пуснат. Но представи си докато се научат търговците... бая ще почакаме :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох Owners Manual.pdf. Открих неща по тази Шкода, за които не съм предполагал - влюбен съм! 

 

Има ли начин като заключа колата страничните огледала да се прибират автоматично? Защото сега го правя ръчно? Четох на доста места и не откривам инфо. 

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Jacky Adamov написа:

Има ли начин като заключа колата страничните огледала да се прибират автоматично? 

Не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично не. Продават се адаптори за допълнителен монтаж.  Явно се връзват към централното и казват на бутона за огледалата какво да прави, без да го въртиш физически. Ама това е само по описания и на теория. Дали реално работят, как се монтират и прочие - не знам. Не вярвам да си заслужават усилието и "риска".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

Фабрично не. Продават се адаптори за допълнителен монтаж.  Явно се връзват към централното и казват на бутона за огледалата какво да прави, без да го въртиш физически. Ама това е само по описания и на теория. Дали реално работят, как се монтират и прочие - не знам. Не вярвам да си заслужават усилието и "риска".

 

Изобщо даже няма да се занимавам да чета. Не ми пречи да си го връткам ръчно. Вчера си поръчах чадъра оригинален, който стои в дръжката на задна лява вътра. Направо ще пикна от кеф. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, komitoff написа:

Поздравления, истинска кола, а 6-ка трябва да цъка като швейцарски часовник.

 

Много ти благодаря. За сега цъка и мърка като котенце, което си играе със швейцарски часовник хаха

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги има ли някъде Service Manual (не owners) за тази кола? Обърнах интернета и намерих само на едно място където ми искат 30 евро :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш онлайн ако намериш торент с ElsaWin или онлайн качено  същото. Търси със Skoda service manual. Това е ръководството на VAG за цялата група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ID A: Благодаря много. Намерих някакъв 16гб архив, който е със кракнат софтуер и е някаква версия от 2017г. Свалям пък да видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, моля ви за помощ. 

 

Явно благоевградската регистрация на моята кола много дразни някой в моя или съседния блок. Та след като ми нарязаха гумите, тази нощ са ми залели багажника и бронята с боя. 

 

Има ли някакъв начин това нещо да се изчисти?! 

 

Благодаря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Понякога не е регистрацията, а начина по който се паркира колата ;) . Другото е, че има хора със силно чувство за собственост към обществени пространства (точно определена част от паркинга пред блока, например)

Зависи каква е боята. Пробвай с разредител или кораселин. Почисти някое по забутано място и го остави да преседи час, два и виж дали боята се изчиства и как се отразява на лака отдолу. Ако матира или разяжда, трябва да се търси друг вариант. Авто бояджиите със сигурност знаят и друга химия  за подобни случаи.

 

P.S. Явно си имаш таен обожател и не е лошо да разпиташ, някои от по-старите живущи в блока и входа евентуално защо те тормозят. Може да паркираш на мястото на някой или да си трън в очите с тази кола. В моето каре от квартала има части от улицата и тротоара, които хора гордо заявяват че са си техни и там не може да се паркира, сяда  и т.н. как да е. Имали са навремето лозе, сега са вдигнали фамилна кооперация и всичко наоколо е тяхно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stanley: благодаря за съветите. Категорично е регистрацията. Паркирам далеч от гаражите. На място на което ако е заето паркират един куп различни коли. Не преча на никого. Там където бях паркирал и ми срязаха гумите всеки ден паркира различна кола. Оообаче от всички коли само аз и един пич с А сме различни от СА/СВ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вижте в Белия списък координатите на сервиз Ветек , мисля че там ще получите помощ за проблема . Собственика е много точен човек. Ходих преди няколко месеца ,защото някой маневрист беше се отъркал в двете ми странични врати , Вили извади някакъв препарат успя да премахне " нещото" върху лака . Прочетох че при Вас е боя , но може да попитате там .

Успех .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2019 г. at 13:17, ohboli19 написа:

Колега вижте в Белия списък координатите на сервиз Ветек , мисля че там ще получите помощ за проблема . Собственика е много точен човек. Ходих преди няколко месеца ,защото някой маневрист беше се отъркал в двете ми странични врати , Вили извади някакъв препарат успя да премахне " нещото" върху лака . Прочетох че при Вас е боя , но може да попитате там .

Успех .

 

 

Колега, благодаря за съвета. Аз реших да пробвам с Корселин и боята взе че се махна. Уви на едно място ми остана леко светло петно по лака, но мисля, че като се пастира ще се изчисти. Много искам да я лъсна отвън цялата, но при такива комшии и "доброжелатели" не знам колко си струва. А гараж в околността все още не мога да намеря :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, 

 

Някой може ли да ми даде повече светлина как мога (или който може) да ми монтира това? Не мога постоянно да записвам дискове, а за момента не мога да сложа и друга мултимедия. 

 

Ще съм благодарен за всякакво инфо :)

 

Поздрави.

IMG_4250.JPG

IMG_4251.JPG

IMG_4252.JPG

IMG_4253.JPG

IMG_4254.JPG

IMG_4255.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Жоро, в Редута е и ги чува тези неща - 0888 496 528. Обади му се, кажи че си болен шкодаджия, обясни какво искаш да стане и той ще ти разкаже дали може да стане и кога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам му телефона. Бяхме говорили за навигация ама нещо в последствие се отказах. Ще му драсна един вайбър да видим какво ще каже. Бях забравил за него. Stanely благодаря. Наистина се превръщам в болен шкодаджия. Оня ден обяснявах нещо на годеницата ми за колата и тя каза: Баси, ти за мен така не говориш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.07.2019 г. at 11:49, Jacky Adamov написа:

Колеги, моля ви за помощ. 

 

Явно благоевградската регистрация на моята кола много дразни някой в моя или съседния блок. Та след като ми нарязаха гумите, тази нощ са ми залели багажника и бронята с боя. 

 

Има ли някакъв начин това нещо да се изчисти?! 

 

Благодаря :(

 

Здравей колега и честито за автомобила :)

Съжалявам са случилото се.

Аз имах подобни премеждия с един комшия и реших въпроса по следния начин (поне за сега се кротна, като разбра за камерата и последвалите разправии, които имахме):

Излизайка на терасата виждам колата си и това ме накара да си сложа камера, която да я “гледа” нощно време.

При мен особеноста е, че имам платено парко място към Общината и реално всеки път паркирам на едно и също място.

 

Можеш и ти да помислиш в насока камера, ако имаш пряк визуален достъп до повечето места за паркиране.

 

 

Поздрави!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Voyslav Filipov ами за момента (да чукна на дърво) нямам проблеми. След боята не съм имал други драми, а продължавам да паркирам на едно и също място. Явно ме "научиха" :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм :( А ми се ще. Бяха ми дали датчик, който уж е окей. Закарах я на майстор. Сложи датчика където исках и както исках, нооо не работи :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Колеги, за да не отварям друга тема, а подобна не можах да намеря, ще пиша тук. 

 

За момента с мойто магаре всичко е прекрасно. Но има нещо, което не мога да разбера откъде идва и е малко дразнещо. Проблемът е следния:

 

Отваряш врата и свети в краката (отпред и отаад), дръжките на вратите, осветлението под вратите, но не и плафоните в купето. Когато обаче ги пуснеш ръчно - светят. 

 

Та се чудех дали някой може да ме светне мен откъде може да идва това. В момента си издирвам VAG софтуера, за да опитам аз да октрия какво не й е наред в това отношение. 

 

Не знам дали има общо, но имам и чисто нов комфортен модул, който не е монтиран още. 

 

Също така си заключих радиото с вкарването на два пъти грешен код, преди да разнбера, че кода го имам. Сега каквото и да правя не мога да стигна до вкарване на пин, защото радиото е Unit Locked. Съвети?!

 

Благодаря ви!

Редактирано от Jacky Adamov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.