Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виеене на 1ва скорост.


silent

Recommended Posts

Здравейте, имам Рапид 1,0 95к.с на 6500км. и от както съм я взел забелязвам че има сякаш има едно виене на първа скорост като на тролей има го и при отнемане на газта и при натиснат съединител но включена първа и движение по инерция макар и в по малка степен....Подобно виене има и при втора скорост но е много по =-слабо....Също така имам чувството че има и шум като от виене на диференциал при скорост от около 100-120км...появява се при съвсем леко подаване на газ...при отнемане на газта изчезва...Не зная дали този шум не е от мотора все пак е специфичен мотор и доста непознат...Моля ако има колеги с такъв автомобил да споделят дали това което споделям са заводските компромиси на бюджетния автомобил или да тормозя Еуратек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.2 MPI. Това виене го имам откакто я купих преди 5 години. На 65000 км е и още нищо не се е случило. Карай спокойно, явно това си върви с модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя рапид е със същия двигател на 3000 км.  и си има много слабо виене, а при включен климатик, даже малко се засилва.Ходих до Еуратек,казаха всичко е нормално,така че не го мисли и си карай с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое виене говорите колеги това на първа или това при подаване и отнемане на газта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вклюването колега явно за бюджетарката е нормално това. Ще се примиря с тези недостатъци. Дет се вика за толкоз пари толкоз кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашият Рапид подмина 140 000 км (купен 12.2013), вече наближава време за смяна на веригата, но няма виене, поне аз не съм забелязал. Явно е характерно за по-новите доставки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.