Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на акумулатор!


Jorjo

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Предстои ми смяна на акумулатор на Superb mk2 набор 2014 и въпросът е при смяната когато  колата остане без ток ще имам ли проблем с навигацията(columbus rns510) след поставянето на новия и въобще необходими ли са обучения и настройки за различните модули?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Jorjo" - Ако Автомобила има "Start/Stop"-Система, ще трябва да се зададе, че вече е с нов акумулатор, за да го зарежда правилно. Какъв по-точно е Автомобила и какви са оплакванията от сегашният акумулатор? И моя "Superb" е 2014 Година и няма никакви индикации за проблем с все още оригиналният акумулатор..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Автомобила е 2.0tdi 170hp 4x4 с автоматични скорости има start/stop.Когато паля сутрин осветлението в купето направо гасне даже осветлението на таблото гасне.Имам колата от две години и никога не е правила така.

Редактирано от Jorjo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Jorjo" - Е хубава Работа. Автомобила значи е същият като моя. Зареждан ли е някога акумулатора? Сега времето е топло, но Зимата как се е държал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го зареждал.Сега когато времето е топло ми гасне само осветлението в купето при старт.Но преди няколко дни беше около 0 градуса и запали трудно.Карах около 40км и ми направи впечатление че старт стопа изобщо не се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Jorjo" - Ммм, да.. Всички признаци, че си заминава :( Оригиналният акумулатор ли е това? Имаш ли опция да го заредиш с висок клас зарядно? Странно е "AGM" да се повреди толкова рано, но ако ползваш редовно "Start/Stop"-Системата, няма да се очудя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам зарядно.Мисля да си купя един нов и да приключа с тоя проблем.Просто се чудех ако го сменя по старомодния начин дали ще се появят други проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Jorjo" - Може и да светне някоя и друга индикация на таблото, но трябва да изгасне след като покараш няколко Минути Автомобила. Кодирането на "ECU"-то е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
На 1.05.2019 г. at 11:24, tuningmania написа:

Кодирането на "ECU"-то е задължително. 

 

Привет! За какво става въпрос тук? Как се прави това кодиране? Имам VCDS.

Редактирано от gstoychev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @gstoychev " - Ето как става: Натисни Точно Тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Моля споделете какъв AGM акумулатор да си взема, че като захладнв и моятнвзе да се чуди. Сложих го на зарядно, но две седмици по-късно пак се замисля дали да запали. Та кажете марка и колко mAh. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен взимай най-евтиния  към момента от масовите марки(Бош, Варта, Банер и т.н), който отговаря на твоята кола. Едва ли има съществена разлика в представянето.

Не един и двама твърдят, че повечето излизат от една и съща производствена линия.. колко е вярно е друг въпрос..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.