Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тръби за масло Шкода Суперб 2.8 193 к.с.


freesoy

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам малък проблем с тръбите който се намират от пред до предната дясна гума, ще се опитам да обясня най-подробно понеже нямам снимки. По-принцип ми обясниха, че тези тръби са за охлаждане на маслото на автомата, та въпросните тръби излизат от радиатора където се охлаждат от антифриза първо са гумени (поне така ги виждам аз) после преминават към доста по-тънки мисля че са алуминиеви около Ф10 мисля.Въпроса ми е точно за тънките тръби, не ги намирам никъде някой ако има шкода 2,8v6 автомат на части, моля да ми пише, по-големите ще можем да ги по правим защото имам лек теч на масло и съм решил да го отстраня. Най-лошото е че тръбите са корозирали и ще имаме голям проблем при демонтаж 

 

Редактирано от freesoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет,

Макар да съм разглабял колата при обслужването, нямам никакъв спомен за тия тръби. Но е все тая. Ако са за автомата и са ти проблем, не е нужно да търсиш кола, която е точно 2.8. Автоматичната кутия е еднаква за всички двигатели, ерго и тези тръби следва да са. Ето ти две обяви:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11550940124795245&slink=ar3l2p

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11415871486037360&slink=ar3l2p

 

Проверявал ли си цена за чисто нови? Заместител или оригинални? Защото този мотор има един минус - много е топъл. И съответно пържи всичко, което не е метално в моторния кош. Съответно шанса да вземеш от морга и да не са ок (или пък скоро да станат не ок) не е малък.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.