Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно пали когато е студена


ves 1

Recommended Posts

Здравейте колеги !  Карам Октавия 1,6 бензин - 102 к. - 2003 г.

Преди колата палеше на бензин без да и давам газ от първия път. Но от 10 дни  сутрин като отида да паля не пали от първия път а от втория или третия - т.е. като е студена.След като съм я запалил веднъж и е работила на място 1- 2  минути после пали веднага от първия път.Забелязах че до  2 - 3 часа след като съм я карал и съм я угасил - после пали пак от първия път. На ако стои повече от - 4 часа   не ще да пали от първия път.   Иначе за вървенето  няма проблеми никакви  а и разхода е в норма не се е повишил.

Сипвал съм добавка за чистене на бензиновите дюзи и ходих от Ямбол до Варна и се върнах  на бензин. Смених бензиновият филтър.Почистих дроселовата клапа.

Прави ми впечатление че като отварям вратата на шофьора не чувам звука които преди издаваше - може би на бензиновата помпа. И ми прави впечатление че сутрин като запаля като че ли не се включва автоматичния смукач, защото оборотите са  800 , а преди бяха повече - 1000 и след няколко минути  работене на място намаляха.

Някой може ли да помогне  и да каже предположения от какво може да бъде проблема и как да се реши.Ще съм Ви безкрайно благодарен и задължен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука при отваряне на вратата, светва ли плафона в купето при отваряне? Може би има някакъв проблем в бравата и не отчита, че е отворена вратата.

 

За самото палене, може би температурен датчик, най-добре да се закачи на диагностика, там ще покаже и за евентуален проблем във вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих маркуча на газта след изпарителя към дюзите и чудооооооо ! Вече две  сутрини  пали от първия път !!!

Значи газовият клапан изтърва газ. Вече ще ходя на газаджията да го смени. Проблема е бил в газта. 

БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ  КОЙТО СЕ ОТЗОВАХА ЗА ПОМОЩ.

Надявам се и аз с моето писане да бъда полезен на някой колега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.