Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О3 1.6тди, ръчни, шум на полусъединител


mag_kiril

Recommended Posts

От около година забелязвам един шум при потегляне в момента когато колата е на полусъединител на 1скорост. Шумът е ясно изразен като тъпо пристъргане и се появява най-често сутрин (след престой на колата и по-ниски температури), и по/често ако колата тръгва по наклон напред или назад, при вече отпуснат съединител изчезва. Оприличавам го на нещо средно между виене и метално приглушено стъргане, неусещам вибрации или промяна в оборотите, мотора си работи равномерно. Има го и на 1 и на задна.

След като веднъж колата е в движение шумът го няма, не се появява и при превключване на 2/3/4 или редене в обратен ред.

 

Изглежда ми като да е свързано със съединителя. Молбата ми е ако някой има вече опит с подобни симптоми да сподели мнение. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях така и смениха съединител по гаранция и се оправи. Други колеги казват,че бил тампона на скоростната кутия. Ако си в гаранция отиди и го предяви като проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Updete: След целодневен преглед в сервиза предварителната диагниоза е скоростна кутия. Имам дата когато да оставя колата за ремонт и по/нататъшна диагностика след около седмица. Ще пиша пак. Гаранцията изтич след месец, тамън на границата, но се покрива. а дано, да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 14.05.2019 г. at 13:12, mag_kiril написа:

Updete: Колата е на крика, скоростната кутия е свалена. Според експертите е лагер в скоростната кутия и ще го сменяват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като аксиален лагер/помпа. Ако сменят и дисковете покрай него - ще трябва да почерпиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Взех си автомобила-в протокола е написано сменени два конусни и два иглени лагера в диференциала

096 323 981 P

02A 311 115 E

и други неща които не са основни - гарнитури, болтове, шайби/разединителни (май са между лагерите&зъбните колела), гайки, маслото.

Нямя шум, по-твърди станаха скоростите с една идея. Дали да съм оптимист...

Редактирано от mag_kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.