Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж камера за задно виждане


Jorkata2

Recommended Posts

Има ли колеги, които да са монтирали камера на Октавия 1 комби? Струва ми се, че камерата в комплекта с медията която купих няма да може да се монтира  читаво, иска ми се да е малко по-дискретно. Ако някой има идея или опит ще му бъда благодарен да ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSC-5516.jpg 

 

DSC-5552.jpg 

 

Сваля се лайстната и се слага този тип камера. Имам налична такава със Сони сензор. Ако те интересува ми пиши на лично.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 27.04.2019 г. at 23:35, JORDITO написа:

DSC-5516.jpg 

 

DSC-5552.jpg 

 

Сваля се лайстната и се слага този тип камера. Имам налична такава със Сони сензор. Ако те интересува ми пиши на лично.

Колега, като  е толкова ниско камерата , не се ли зацапва лесно от мръсотията ,калта или сняг зимно време ?

Редактирано от shotik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ниско бе колега, това е Октавия 1. Номера е горе на капака, не е в бронята.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, JORDITO написа:

Как ниско бе колега, това е Октавия 1. Номера е горе на капака, не е в бронята.

Не е повече от 70 -80 см над земята, затова питам. 

 Имам Dacia Logan MCV , камерата съм я закачил на тавана , вътре  в купето поне над 150 см  и от време на време чистя прозореца , затова ми  е интересно как е при теб .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, shotik написа:

вътре  в купето поне над 150 см

... имаш огледало - защо ти е камера ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камера за паркиране вътре в купето на 150 височина. Да е задна за видеорегистратор разбирам, но...

Развесели ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно!

На тази височина е огледалото за обратно виждане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, JORDITO написа:

Камера за паркиране вътре в купето на 150 височина. Да е задна за видеорегистратор разбирам, но...

Развесели ме.

Да , на видеорегистратор  е камерата и няма как да  я монтирам  на вратите и съм я закачил на тавана , за да мога  да товаря или разтоварвам багаж. Не съм я монтирал на врата , защото при закрепване на предишната камера  на лявата врата , от сътресенията  при затваряне , камерата  дефектира , но беше гаранционна и ми я смениха. 

 

Линк на примерна  снимка, за да видите  за какво пиша   72f3764a64738763dba20e6c47f3591f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shotik написа:

Да , на видеорегистратор  е камерата ......

А само да попитам, ти правиш ли разлика между камера за видеорегистратор и камера за паркиране ? Или дай там да си пишем нещо, пък то все камера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, JORDITO написа:

А само да попитам, ти правиш ли разлика между камера за видеорегистратор и камера за паркиране ? Или дай там да си пишем нещо, пък то все камера ?

Не , не правя разлика . Може ли да ми обясниш ?

 

Моята камера  е втора на видеорегистраторът и при заден ход  се появява образ на дисплей  в огледалото  за задно виждане  , има " рамка" която показва   мястото  за движение . 

По време на път , записи  се правят и от двете камери , друго не знам какво да обясня .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 7.05.2019 г. at 15:47, shotik написа:

Колега, като  е толкова ниско камерата , не се ли зацапва лесно от мръсотията ,калта или сняг зимно време ?

Има резон в питането на колегата. И аз съм с Октавия комби и при дъжд, сняг - там е най-мръсното място на колата.

Даже съм забелязал (предполагам и Вие го знаете),  на доста комбита да ръждясва петата врата под и около номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.05.2019 г. at 8:57, vmsh написа:

Има резон в питането на колегата. И аз съм с Октавия комби и при дъжд, сняг - там е най-мръсното място на колата.

Даже съм забелязал (предполагам и Вие го знаете),  на доста комбита да ръждясва петата врата под и около номера.

Ами на един приятел с Q7, камерата за задно виждане е пак там (фабрично) и зимата си се зацапва... я със сняг, я с мръсотия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички камери, които са монтирани отзад се цапат! Не е драма изобщо според мен. Ако е толкова мръсна - слизаш, бършеш и проглеждаш :) Не помня на кой ФВ беше монтирана под емблемата и ори включване на задна предавка, емблемата се отмества и камерата се включва. И си седи чиста нон-стоп. Но, масово, се монтират на посочените места и се цапат. А причината е прозаична - мръсни са ни пътищата! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Пасатите от Б6, но емблемата е и дръжката за багажника, когато не риташ под колата ?.

Стана ми интересно @shotik, каква е тази система, хем видеорегистратор с камера за запис назад, хем показва и при движение на заден ход. Защото за заден ход камерата е насочена надолу, хем да не се заслепява от слънцето, хем нямаш нужда повече от 5-6 метра назад. Докато видеорегистратора, подробна картина последните 5-6 метра не те интересува. Там търсиш по-далечна картина. Може ли да кажеш модела? Освен за назад да е с две камери, една за далече хоризонтална и втора насочена надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ID A написа:

На Пасатите от Б6, но емблемата е и дръжката за багажника, когато не риташ под колата ?.

Стана ми интересно @shotik, каква е тази система, хем видеорегистратор с камера за запис назад, хем показва и при движение на заден ход. Защото за заден ход камерата е насочена надолу, хем да не се заслепява от слънцето, хем нямаш нужда повече от 5-6 метра назад. Докато видеорегистратора, подробна картина последните 5-6 метра не те интересува. Там търсиш по-далечна картина. Може ли да кажеш модела? Освен за назад да е с две камери, една за далече хоризонтална и втора насочена надолу.

 

Или просто да си е нормален регистратор и да е взел (разклонил) видео сигнала от него за към огледалото. Има такива огледала (съмнява ме да не знаеш, Иво) на които им трябва само видео и прожектират за водача. А имах такова огледало около 2010 година, ама голямо ми седеше и го разкарах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нищо специално- камера  в огледалото и друга назад. Когато преглеждам записите, има записи и на двете камери, не съм сигурен дали са по ред или не, не съм се замислял, а като се включи на   задна скорост , на дисплей на огледалото виждам образ от задната камера. 

В следващите дни ще разгледам по- обстойно и ще пиша.Има опция  за разделяне на дисплея  за  образи от предна и задна камера 

Редактирано от shotik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, ID A написа:

Значи са две камери назад.

 

Една  е камерата  назад . 

Какво не се разбира от написаното ? 

Задал съм на дисплея  50/50 образи ,  с  подаване на контакт , започва видеозапис от камерата   в огледалото и тази отзад и след 20-30 сек. изгасва 

Когато  се преглеждат записите с натискане на копче  се избират  клиповете на задната или  на предната камера.

При спиране и включване на задна скорост , със сигнал от задна светлина , дисплеят показва образ от задната  камера ,какво има зад колата .

Опитах да правя снимки, но има много отражения от стъклата  на купето  и не са хубави. 

Някоя неделя , като дойда  на сбирка , ще покажа и демонстрирам.

 

Линк , за да видите  какъв  е видеорегистраторът ми , без да правя реклама и на друга цена купуван, а тази обява  мисля е непълна  и това да  е цената  само  за огледалото   с камерата , без задната камера , допитвайте се  , ако  взимате  !

http://cenabg.com/product/1351/videoregistrator-ogledalo-za-avtomobil-kamera-za-kola-dvr-za-kola.html

 

Редактирано от shotik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.