Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пребуксуване на съединителя


Donriko

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам шкода октавия 1.6 бензин,102 коня.Имам я от почти година.Като я взех съединителя отделяше по горе,хората от които я взех,казаха че е сменян преди две години и пак така си е било,,както и да е 12-13 хил.км я карам и никакви проблеми с съединителя,всичко нормално.Обаче от месец някъде започна да ми прибоксува на 3,4 и пета предавка,на първа и втора не усещам такова нещо,изстрелва се и гуми пали дет са вика.Карам си примерно на трета и като подам рязко газ,наема се ама и приплъзва съединителя,когато е на по високи обороти 3000-4000 и подам рязко газ,по го няма този проблем,ако е на 1500-2000 и дам газ тогава пребуксува.Няма никакви други симптоми - стъежене,тракане или нещо такова,не мирише на феродо,нищо друго.Според мене е съединител,ама нещо ми се струва,че има нещо друго.Интересно ми е защо само на големи предавки го прави,по логично ми е на първа и втора да го прави,както беше с предната ми кола.Но може и да се заблуждавам нещо,просто искам и някакво друго мнение.Иначе според майстора ми, е за смяна съединителя.Пробвах на голям баир,опъната ръчна,и тръгвам на задна(по баира на горе),тръгва,не усещам въобще пребуксуване.И точно това е дето ме глозга че може нещо друго

Редактирано от Donriko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Феродовия диск е износен. Все още е в началото, по-късно ще започне и на ниските предавки да приплъзва.

Всичко е зависимо от предавателни числа на отделните предавки и инерцията на автомобила. Ако подаваш плавно газ, няма да приплъзне.

Сигурно може и по-точно да се обясни, но аз толкова мога. Та, феродовия диск е. Ще трябва да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.04.2019 г. at 18:23, joro-120L написа:

Здравей колега,

Феродовия диск е износен. Все още е в началото, по-късно ще започне и на ниските предавки да приплъзва.

Всичко е зависимо от предавателни числа на отделните предавки и инерцията на автомобила. Ако подаваш плавно газ, няма да приплъзне.

Сигурно може и по-точно да се обясни, но аз толкова мога. Та, феродовия диск е. Ще трябва да се смени.

Като се замислих така е,тез дни сменям целия съединител.Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, joro-120L написа:

Моля.

Вземи си съединител Luk.

Взех го вече днес,в петък ще го сменят.Предната ми кола беше с Luk и изкарах с него повече от 200000км,и още я карат.Така че и за тази взех такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених съединителя комплект,всичко е ок.Феродовия диск беше свършил,а притискателя беше на язвички

На 1.05.2019 г. at 11:17, joro-120L написа:

Моля.

Вземи си съединител Luk.

Взех го вече днес,в петък ще го сменят.Предната ми кола беше с Luk и изкарах с него повече от 200000км,и още я карат.Така че и за тази взех такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.