Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко помощ за захранване на буфер


Recommended Posts

В багажника имам извод за 12в. та въпроса ми е дали бих могъл да го ползвам, за да захраня 15" инча буфер? За да избегна пускане на нов кабел от акумулатора. Колата е Октавия 1u5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Да бутна тая темичка....

Някой да сподели от къде най лесно се прекарва силовия кабел(+) от акумулатора до багажника.....питането ми по-конкретно е от къде да мине най лесно и какво да разкапа от двигателния обсег до купето.Колата е Фабия 1 фейс комби...другото съм го измислил.... Благодаря предварително!

Поздрави!

Редактирано от кичоне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 24.04.2019 г. at 23:06, Jorkata2 написа:

В багажника имам извод за 12в. та въпроса ми е дали бих могъл да го ползвам, за да захраня 15" инча буфер? За да избегна пускане на нов кабел от акумулатора. Колата е Октавия 1u5

 

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си прекарай нова инсталация от акумулатора. Не случайно захранващият кабел за усилвател трябва да е 12-16-20 квадрата, а този извод 12V, който има в багажника едва ли е повече от квадрат и половина. Не рискувай, лесно стават сакатлъци, може и да се запалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте

Пиша тук за да не отварям нова тема. казусът е следния: Имам усилвател (чисто нов) прекарах комплекта кабели - захранващ, чинчовете, Remote control закачих масата и подвързах от усилвателя към говорителя - Всичко работи свири си чудесно, НО се оказа че ми изтощава акумулатора. Установих че по синия кабел за  remote control има постоянен + а не би трябвало, нямам мост от постоянния + от акумулатора нито пък в буксата с кабелите преди Плеъра, единственото пипано е че са разменени местата на червения и жълтия от захранващите кабели защото плеърчето(Pioneer MVH S100UBG) губи всякакви настройки като извадя ключа. Някакви идеи къде е сбъркано или къде другаде да вържа Remote controla  за да е 12в. през контакт?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен синият кабел е вързан на радиото. До колкото видях, синия кабел пуска и спира усилвателя когатто се пусне радиото. От самото радио имаш (и аз съм с пайнер и го имам като опция), on/off на усилвателя. Малко по късно ще извадя радиото и ще ти снимам жиците как са вързани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора, но и при мен е така -  само че от този синия кабел ( на който имаше дори лепенка 'remore control') има 12.в постоянно и за това ми замина акумулатора. Вече реших проблема - взех 12в през контакт от захранването на подгрева на седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеленият кабел е за вентилаторчето което ДОмонтирах на пайнер, че много прегряваше ?

Виж дали усилватела се гаси когато изгасиш радиото, аз лично махам панела за по сигурно, не съм го проверявал дали на изгасено радио от копчето усилвателя продължава да работи.

Всъщност оставя ли си панела на радиото, няма да намеря ни радио ни усилвател ни нищо, щот нали Бг наркоманчетата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.