Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бмв тръпки 2019


maxrpm

Recommended Posts

Часа ми е за 11:30. Имаме вече и спор за решаване да попитам инструктора. С приятел спорим - Магистрала , аз карам с 80 в крайна лява лента, той с 140 в дясна лента. И двете ленти са чисти. Аз твърдя че това се води разминаване и може да ме подмине, той казва че това не важи на магистрала и няма право да ме подмине. Попринцип съм длъжен да се движа в най - дясната свободна лента и съм в нарушение , аз ... Та утре ще разберем ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    21

  • ID A

    8

  • zloQQ

    4

  • PRR

    4

Най-много писали в темата

Е то , с Шкода си ги изпреварваш постоянно, днес , като ходих до село, нямаше смисъл въобще да мърдам от крайна лява. Само БМВ , Ауди или Мерцедес , може да изпревари една Шкода. И реално си ги минавах като спрели дървета...

 

А що се отнася до закона, ако найстина е така, както казваш, е малоумно измислен.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за
движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за
движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.);
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за
движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението
на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 кm/h;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подозирам и си спомням че го имаше този член. Представи си ако някои със спортен автомобил като Шкода , снове лентите , като идидот с 140 , какво би се случило... От друга страна, хубаво , аз правя нарушение и в лява лента карам с 80, каква ли опашка би се получила зад мен ... :)

 

Кво - Единия е виновен че не е в дясно , другия е виновен че го е изпреварил, и всички вкупом дават пари на КАТ София ... Вярвай ми не съм видял двама участници в птп , който и двамата да са в нарушение, и някой от тях да иска да викне КАТ :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Каква Лява Лента ВИ гони на двулентов Път? Изпреварваща Лента се води..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 15 явно разглежда идеалния случай (гладък път без дупки и излезли арматури).

На този , който е писал това , ще му кажа "Отиди и карай ти в дясната лента на т.н. АМ Тракия в участъка между Пловдив и Стара Загора" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, The Best Forman написа:

Чл. 15 явно разглежда идеалния случай (гладък път без дупки и излезли арматури).

На този , който е писал това , ще му кажа "Отиди и карай ти в дясната лента на т.н. АМ Тракия в участъка между Пловдив и Стара Загора" ;)

 

Това май може да се разглежда като "заобикаляне на препядствие на пътя" (дупка) и съответно да не се води нарушение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участъка е Читпан - Стара Загора и е с ограничение 90. Там и с 100 нямаш шанс да си в лявата лента, защото масово си карат с по 140+ и хич не еб@ват камерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има най-странното движение ... застигания ТИР се отмества в дясната лента , изпреварва го автомобила и ТИР -а пак се връща в ляво :)

П.П. Между другото и с 90 да караш , дясната лента е като ж.п. линия след земетресение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструктора каза, че нямам право да задмина кола от дясно на магистрала , което само по себе си е безумно.

Беше много забавно!
Относно кормуването , ходихме до Железник, след Параклиса реших да обърна в ляво, задрах колата в нанадолното, стана ми супер гузно, казах му на човека че ще платя , ако има щети , слава богу нямаше.... Тъпи ниски БМВта... Държа съединител и викам, ти да ебеш къна, аз от тук обратно няма да се върна , пак ще задере! Седим и спорим, човека вика карай, а аз - не! :DВърнахме се през Драгалевци, направи ми забележка, че ако продължавам да взимам завойте на съединител, ще се пребия някъде като животно, не бях обърнал внимание на това досега, ще се опитам да се отуча, ама ще е трудно. В общи линии , без да ми пипа педалите ми каза че карам бързичко и дори и да се погледне като планинско , рали не се кара по този начин, а само може да се събере някоя мантинела. По едно време му викам - Добре де, тая кола не е ли 136коня? Ми не, 150 е, 2004та... Замлъкнах и просто срам не срам го питах къде са ? На 2ра има тяга , като включи турбото ок. На 3та пак е добре,, но не е чак толкова пъргава за изпреварване, на 4та умира тотално, като Шкодата на 5та, а за 5та и 6та незнам. Включих 6та на Българията за кеф. Веднъж без да искам включих задна, добре че навреме се усети. Почувствах се като иdioт. Викам му сложи поне един зумер, да се знае че си на задна, няма да съм последния... Каза че досега никой не го е правил... :( За финал запитах най - важния въпрос - Би ли ми дал да ти карам колата отново, досега никой не се е престрашил? Погледна ме странно и просто каза - Да, няма проблем да ти я дам колкото искаш да я караш, това че реално не би минал никога изпит с тея изпреварвания отдясно, и излизания без мигач, мен не ме вълнува. :)

Много се изкефих , някво тъпо ограничение 30?!?
-Добре, сега при това малоумно ограничение, как да карам учебната кола?

-Саше, карай с трафика, глобата за над 31км/ч е само 400лв, но днес камерите почиват! :D

На изпроводяк, слевд като паркирахме, му благодарих, и му казах че все пак БМВ то на 245 000км , върви почти като моята Шкода, а той каза че някой ден може да ги пробваме 2те :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи , незнам , аз мисля че се държах добре с човека, още от началото си му казах че няма да се правят простотии, най - малкото за да не си загуби лиценза и че целта е само да се повозим. Споделих му и за идеята на един пич от BMW Power, да кача учебната кола на репатрак и да си карам часа на писта Дракон. Човека се позамисли и каза - Мииии .... Ако ми даде 3000лв, да я кара където иска ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

направи ми забележка, че ако продължавам да взимам завойте на съединител, ще се пребия някъде като животно,

Ти сериозно ли го правиш това? И какво ще стане, ако тръгнеш да изпускаш завоя и не си на скорост? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в моята глава досега беше - връщам скорост надолу, пускам съединителя леко , навивам волана докрая и леко опъвам ръчната, за да взема завоя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

Там има най-странното движение ... застигания ТИР се отмества в дясната лента , изпреварва го автомобила и ТИР -а пак се връща в ляво :)

 

Т’ва по принцип го правят камионджиите един за друг. Нарича се колегиалност. Не е разрешено навлизане в аварийната лента, но предвид самото движение и понякога разликите в скоростите на камионите - наистина е колегиално действие! Между другото, в Тексас карат точно така. Не само камиони, а като цяло 80% от участниците. Особено ако камион те застига на двупосочен път. Винаги минават в дясно (там на всички пътища имат аварийни ленти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегиално действие му викам аз, но не и от турски шофьор, да натисне спирачките и да изчака колите защото е ограничен на 90. Винаги на такъв му благодаря с 3 мигвания на аварийките. Този просто си кара по правилата. Турските си спретват едно състезание на охлюви, единия с 90, други с 90,2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ID A написа:

Турските си спретват едно състезание на охлюви, единия с 90, други с 90,2.

Имат ограничители на скоростта на 90км/ч, почти всички камиони (не само турските). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, но другите имат някакво чуство на приличие и не се изпреварват 5 или 10 км, да не говорим, че изпреварвания често връща газта или навлиза в аварийната със ясното съзнание, че извършва нарушение, само и само да.пропусне трафика. При турските шофьори винаги е газ до ламарината, че да стигнат 10 км по нататък преди да им изтекът часовете. Излизанията без да гледат в огледалата също не са им чужди.

Даже тези ограничения за забрана на изпреварвания от камиони при изкачвания ги сложи скоро, след като една вечер се влачихме от разклона на Цалапица почти до тунела, в дъжд след двама комшии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, ID A написа:

Да така е, но другите имат някакво чуство на приличие и не се изпреварват 5 или 10 км, да не говорим, че изпреварвания често връща газта или навлиза в аварийната със ясното съзнание, че извършва нарушение, само и само да.пропусне трафика. ...

Иво, не се изказвай неподготвен ;) Случвало ми се е на магистрала в Германия два несмки тира да се изпреварват в продължение на 15 минути и да не казвам колко километра ... и никой не си позволи да свирне, светне, а камо ли да пуска или влиза в аварийна лента. И няма значение дали е турски, немски, китаски, български или монголски тира. Просто това са правилата и карат според тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези изпреварвания идва въпроса за колегиалността (отново). Когато те изпреварват може са 10 секунди да пуснеш “газта” и всичко приключва! Но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти да търсиш 330-ка :)) Бимата е 1,5 тона празна, тия 150 коня са доникъде. Моето е повече и е бензиново и пак ми се види че не върви колкото искам аз :))

А за ТИР-овете нямам думи...няма лошо да се изпреварват, не им светкам и бипкам, ама изпреварвания зъб ли ще го заболи ако намали малко. Като се заточат като свински черва... И мисля че ограничението им е 100, а не 90.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.