Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бмв тръпки 2019


maxrpm

Recommended Posts

@Моджо Предложих му Х3 3ка дизел, щом се е държал възпитано. Казах му, че няма опасност на завоите ?, тя е автомат, не ще.

 

@Велко, като ме изпреварват, винаги отпускам газта. Когато аз изпреварвам и видя, че ме изчакват съвсем колегиално, натискам за да не ги бавя допълнително. И след като ги мина, обикновено веднага се изнасят зад мен, им пускам едни аварийки. Почти винаги мигват с фаровете, да покажат че са видяли, че им благодаря. А нощем, някои тирове ти мигват, когато си достатъчно отдалечен пред тях, за да се прибереш безопасно.

 

@Пепи Къде видя мигане, свиркане и т.н.? Смисълът беше, че този когото изпреварват, за да не прави задръстване отпуска газта и се изнася в аварийната лента, за да създава по-малко проблеми. Никой нито го кара, нито има такова изискване. А по отношение на изпреварването, за България при изпреварване, ако ти си изпреварвания нямаш право да пречиш на изпреварващия по закон! Жалко е, че КАТ не са си на мястото и всички тези с "Аз си карам в лентата! Не го видях, защото е друга лента! и т.н." не ги спукват от глоби, но от друга страна тя и глобата 5 лв., боли ги фара за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    21

  • ID A

    8

  • zloQQ

    4

  • PRR

    4

Най-много писали в темата

преди 48 минути, ID A написа:

@Велко, като ме изпреварват, винаги отпускам газта. ...

 

@Пепи Къде видя мигане, свиркане и т.н.? Смисълът беше, че този когото изпреварват, за да не прави задръстване отпуска газта и се изнася в аварийната лента, за да създава по-малко проблеми. Никой нито го кара, нито има такова изискване. А по отношение на изпреварването, за България при изпреварване, ако ти си изпреварвания нямаш право да пречиш на изпреварващия по закон! Жалко е, че КАТ не са си на мястото и всички тези с "Аз си карам в лентата! Не го видях, защото е друга лента! и т.н." не ги спукват от глоби, но от друга страна тя и глобата 5 лв., боли ги фара за нея.

Иво, първата част от цитата ми е създавала най-големи проблеми при изпреварване. Ако преценя, че не мога да изпреваря ще намаля и ще се прибера, но ако някой реши да ми "помага", нещата стават доста страшни. Правилото, а и закона, гласят да не променяш скоростта си, като нито ускоряваш, ното намаляваш. 

 

А относно "... и се изнася в аварийната лента ..." мога да кажа, че по-лошо предложение трудно може да се даде! Знаеш ли колко е спирачният път на добре натоварен тир? Знаеш ли какво ще стане, ако някой е закъсал в тази лента? И къде изобщо видя, че по какъвто и да било повод е разрешено карането в аварийната лента?!?! Дори в Германия полиция/линейки/пожарна не карат там! Замислял ли си се защо? Ето ти и снимка:

h1xzc7qwfmh11.jpg

 

Що се отнася до колегиалността - ами няма я, уви. Но пък не можем да очакваме, че всички са длъжни да ни правят път, само защото трябва да се толерантни. Тировете имат задължителни почивки и, ако е на ръба на времето си, всяка минута му е от значение защото времето, ако се превиши, се записва и остава с месеци и вероятността да се "измъкне" е малка. Освен това, отнемайки газта дори за малко може да му коства бая време за да възстанови предишната скорост. И, ако това го прави през 5мин надали ще е най-добрият начин за пътуване. Да не говорим, че повечето са на темпомат и включване/изклюване също не е много препоръчително. 

 

Накратко - има толкова много фактори, които трябва да се отчетат, че простото "да бъдат толерантни" не е много уместно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тираджия е диагноза :D Каквото и да си говорим, на тях им е през.... за другите. Ти с колата не можеш да го отместиш, когато се паркира пред теб. Толерантност. Глупости :) Наближа ли такива съм винаги с едно наум. И в 99% от случаите не са ме "разочаровали" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно е с 1-2 км да намалиш и изпреварващия ще приключи с одисеята за 30 секунди и ще освободи трафика зад него. Обаче...не става. Просто требе желание - нито е сложно, нито е опасно...н-и-щ-о. Няма да закъснеят с 1 минута за доставката или да карат до секундата, когато свърши времето. Просто няма как да се случи т’ва. Обаче е сложно за много шофьори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, PRR написа:

Бас ловя, че е :)

 

Отвъд голямата вода мерят в стъпки , лакти , галони и др. странни мерки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, The Best Forman написа:

Отвъд голямата вода мерят в стъпки , лакти , галони и др. странни мерки :)

... и карат малко по-големи многоколесни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, igeorgiev82 написа:

Велко,ти 40тона,ускорявал ли си??

Ванка, съм! :)

Не говорим да ускоряваш от 0, а да отпуснеш педала ако не си на круиз контрол (примерно). Достатъчно е да си вдигнеш крака за точно 5 секунди. Толкова! Аз и за т’ва си позволявам да изкажа мнение. А 40 тона съм развозвал така, както не си юркам колата. Ето една снимка със средна скорост, време за шофиране и изминати километри...че да е и тотал време има. С почивката - 90 средна. Иначе - 97 за 3228 км. 35 часа тотал...каране 32 и малко :)

Сети се, какви средни скорости със шкоди се побликуват тук-там, хахаха! А Вие не ми вярвате, че си опъвам колата с доста неприлична средна скорост - заклеймихте ме :) 

020697150.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 30.04.2019 г. at 9:12, ID A написа:

@Моджо Предложих му Х3 3ка дизел, щом се е държал възпитано. Казах му, че няма опасност на завоите ?, тя е автомат, не ще.

 

Аз ти казах коя е правилната кола и какво мисля да направя с нея на село ;) . Идвам , паркирам макса на асфалтовия път, идвам до вас, сменяме си ключовете, даже мога да отида на работа с нея 2-3 дни, после отива на баня с индустриални препарати... После може да пусна даже и тема "Кефа от това да имаш климатик, и ужаса да караш комби! " :D

Обаче в Макса , Джесика няма да я возиш, много я обичам , немските овчарки са ми стара любов, супер умни са и много ги харесвам, може да ми дадеш да я разходя, 1 час с нея ще обикалям, ама за едно возене, ще чистя косми после до 2рата балканска война. Особено както два пъти годишно си сменят цялата козина, направо ще е муцка ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.04.2019 г. at 10:52, Mishelle написа:

4x4 е перфектно за старт от място и за агресивно взимане на завои. Заради което може да разплаче далеч по-силни коли. Но и обратното е вярно. При летящ старт или рязко доускорение 4х4 страда заради високите загуби, с които е свързано това задвижване. И един по-слаб автомобил ще се окаже по-бърз.

На Калояново го установих, след като дръпнах 6-цилиндровата Е класа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.04.2019 г. at 21:05, maxrpm написа:

Е то , с Шкода си ги изпреварваш постоянно, днес , като ходих до село, нямаше смисъл въобще да мърдам от крайна лява. Само БМВ , Ауди или Мерцедес , може да изпревари една Шкода. И реално си ги минавах като спрели дървета...

 

А що се отнася до закона, ако найстина е така, както казваш, е малоумно измислен.

"Само БМВ , Ауди или Мерцедес , може да изпревари една Шкода" Саше, ти спортните марки ги нямаш за нищо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, maisuda написа:

"Само БМВ , Ауди или Мерцедес , може да изпревари една Шкода" Саше, ти спортните марки ги нямаш за нищо ?

 

И тва е доста субективно. Щото варела ми с умрялата кутия шамари всичко от 270 до 350 (включително) CDI на Мерц по магистралата... Шамарил съм и един GL 400, но предвид външния му вид, мога да си представя, че не е бил в нормално състояние и мотора, та него не мога да го запиша на сметката с чисто сърце :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 15 часа, maisuda написа:

"Само БМВ , Ауди или Мерцедес , може да изпревари една Шкода" Саше, ти спортните марки ги нямаш за нищо ?

Te не стават, представи си , купуваш си Бугати Широн, понеже си скромен човек , си си избрал скромна жена, излизате за работа и я караш,  но тя ти казва че в бугатито не се пуши и не се пие кафе. Заравяш нос в пода ,че са ти отнели най - ценните неща в живота,  и в тоя момент те минавам отдясно ,аз с макса, щото закъснявам и си пуша фасче , докато на 4та с 90 си пия сутрешното кафенце, щото в фелата има барче... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се зачуди гоним ли се или не, аз вече съм 2 светофара напред... Закъснявам ли , карам като служебна, а знаем че по- бързо от служебна Вивакомска Дачия , натоварена с инструменти, в София няма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.