Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

MDI + Bluetooth за Octavia 2 FL


Recommended Posts

Колеги отскоро съм собственик на О2 FL 2012г. със заводското радио  "Skoda Swing", доколтко прочетох из необятния интернет е възможно да се сложи MDI интерфейс за да има USB вход и bluetooth модул за връзка с телефона. Въпроса ми е може ли да се монтират и двете едновремнно? Другото ми питане е какви парт номера трябва да търся и за двата модула?

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма. Буквата е къде се монтира. Ако не намериш имам допълнителната пластмаса за ОК2  ЩЕ ТИ Я ПОДАРЯ!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bluetooth модулът няма общо с MDI. Монтира се под предната дясна седалка. Няма проблем да се монтират по отделно или заедно.

След слагане на MDI най-вероятно ще загубиш AUX-а в подлакътника. Виж другата тема, там разисквахме по-подробно, има и снимки.

Ако нямаш бутони на волана, не знам как ще управляваш телефон. Поне на Swing-а няма бутон за телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам мулти волан :) а за това, че ще загубя AUX-a прочетох темата и съм наясно даже мислех да сложа USB порт на негово(виждал съм такъв в голф) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко ъпдейт по темата сдобих се с MDI модул 5N0 035 342 G и блутуут модул 7Р6 035 730 С (ще го почакам десетина дни от UK). За окабеляването намерих един полски сайт  който продава готови комплекти за блутуут и MDI и се запазва и AUX-a в подлакътника(уж) :). Когато събера целия лего комплект и започна с монтажа ще кача снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Развитието е следното монтирах bluetooth-a и MDI модула(ако някой има интерес ще му дам парт номера на всичко за да стане като оригиналното) единственото много сериозно и изнервящо препятствие беше вкарването на радиото със допълнителната букса отзад, но и това има решение. Снимковия ми материал е почти никакъв понеже правих монтажа сам и основно ползвах телефона за фенерче. На въпроса от по-горе как се справя блутуута със суинг радио отговора е че набирането и всичко останало става през дисплея на борд компютъра и мултифункционлния волан, ако нямате тези два компонента телефона може да се управлява само през болеро/амундсен и кулумбус. Ако някой има въпроси относно ретрофит на тези две екстри с радост ще му помогна за да не се блъска като мен с около 8 часов монтаж;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04.2019 г. at 16:43, winrg написа:

Bluetooth модулът няма общо с MDI. Монтира се под предната дясна седалка. Няма проблем да се монтират по отделно или заедно.

След слагане на MDI най-вероятно ще загубиш AUX-а в подлакътника. Виж другата тема, там разисквахме по-подробно, има и снимки.

Ако нямаш бутони на волана, не знам как ще управляваш телефон. Поне на Swing-а няма бутон за телефон.

 При наличие на оригинален AUX от quadlock-a му се удължават трите кабелчета(L+,R+,N) и се вкарват в три пина на MDI интерфейса( така е при коли със заводски AUX и MDI)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да покажеш какъв кабел използва, за да се запази оригиналния AUX? Може и схема кои кабелчета къде трябва да се прекарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@winrg още не съм окабелил за оригиналния Aux понеже чаках да дойде планката за MDI, и не ми се разглобяваше два пъти. За кабел ще ползвам най-вероятно обикновен многожилен 0,75мм2 в буксата на MDI трябва да поръчам от порше 3 пинчета, схемата е ей тук(както и необходимите парт номера на пинчетата) https://www.my-gti.com/42/volkswagen-media-device-interface-mdi. Важно е да се има впредвид, че специално за пинчета и мисля, че и за букси ако отидете в ЕТ ще ви кажат, че по система нищо не им излиза и затова се поръчват от порше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sasch Благодаря за описанието. Тези дни ще разглобя да видя какво е положението, но по спомен нямаше празни пинове към MDI. Не ми стана ясно от къде се взимат трите сигнала за Aux. Можеха да сложат по една картинка за онагледяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

@winrgAUX кабелчетата се дърпат от quadlock или по-точно от зелената букса която се намира в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

@wiring  вчера най-накрая оправих AUX-a след като се ъпгрейднах с BOLERO. Магията става като свържеш трите кабелчета на AUX-a, влизащи в сиянта букса на Quadlock на места 1,2,7 съответно:

pin 1 - AUX L+ (Зелен)

pin 2 - AUX -(GND) (Кафяв)

pin 7 - AUX R+ (Жълт)

във буксата на MDI модула на места:

AUX L+ (Зелен) - pin 5

AUX R+ (Жълт) - pin 6

AUX -(GND) (Кафяв) - pin 11

Довечера ще проверя дали AUX-a работи реално и дали има грешки с VCDS, но не би следвало да има проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порверих с VCDS вече няма грешки в модул "Radio" защото преди ми даваше AUX circuit open or short to ground, но все още не съм пробвал AUX-a дали работи реално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е вързано, но явно някои кабели са разменени в преходника. Иначе и при мен излиза грешка за AUX.

В момента по-голям проблем е прекъсването на звука към десните колони от време на време. Прави го когато си иска. Последният път остана да свири само колоната в шофьорската врата.

Странното е, че го прави само когато свири от USB. Като сваля радиото и започна да пипам кабелите отзад започва ту да прекъсва, ту не. Когато свири радио, CD или BT няма никакви смущения колкото и да размествам кабелите. Времето вече застудя и явно ще остане за пролетта по-сериозното разглабяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.