Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висок разход на гориво на Октавия 2


malakie7ca

Recommended Posts

преди 5 минути, malakie7ca написа:

зареждам на искилиев,

Много ми е в горната част, аз съм от Момчиловци (жената де, ама то все тая).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • malakie7ca

    30

  • Zinoto

    10

  • Izolini

    6

  • koko__2002

    6

Най-много писали в темата

преди 9 минути, Izolini написа:

Много ми е в горната част, аз съм от Момчиловци (жената де, ама то все тая).

Все пак ако решиш, ще пробвам да издействам една отстъпка от 15 стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Off topic:

Това не е задължително, но определено може да пием по ракия!

Само казваш къде и съм на линия :Д, колкото до друго, няма да ми представлява трудност да питам, пък ако стане супер! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз зареждам на Круиз и съм доста доволен ,когато нямам път зареждам от шел също е без забележка 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

аз зареждам на Круиз

И аз имам добри впечатления от нея, но най близката ми е в Чепеларе. Иначе всичко ми се струва лукойл с различни добавки и изключение на една две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също повече от 2 години само Круиз ползвам (в 98% от зарежданията) и нямам забележка. За момента - последните 30+ хиляди, разхида ми е 7/100 при около 75-80% градско каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На круиз харчи повече, но колко повече не мога да кажа, понеже не го ползвам много. Аз по борд на извънградско ако не бързам при нормално каране според ограниченията ми дава 5,3-5,5 на 100 но ДПФ -а нещо бързо вдига проценти и цялата икономия отива на вятъра като прави активна регенерация и трябва да се кара с високи обороти и натоварване на мотора. Някой с ДПФ да сподели как се справя с него, евентуално четох някъде за вариант пробиване с бургия 8 мм по дължина открай до край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ДПФ-а все едно го няма. Чат-пат засичам, че регенерира. Не карам икономично в града изобщо, а и извън града не съм за пример много. В моя случай, ДПФ-а е много послушен, колата - и тя :)

Иначе може да се почиства - има сервизи, които предлагат такива услуги. Но не съм зачитал, щото за сега съм ОК 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа да питам, в какво се изразява тази "регенерация", за която говорите. Човека, от когото я взех каза, че е изключен ДПФ-а с ВАГ и механично (каквото и да значи второто). Може ли от там да ми криви стойностите в компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдига оборотите (около1000-1100) на място като спреш и ако я загасиш по време на регенерация - ще чуеш перките да продължават да охлаждат. Щом софтуерно и механично са ти махнали филтъра...нещо не ми се връзва да вдига/сваля стойности. Механичното махане си значи, че...го няма. Странна ситуация е твоята. Или опашата лъжа е спретнал продавача...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Вдига оборотите (около1000-1100) 

Благодаря за инфото, честно казано не ми е правило впечатление, но и не съм обръщал толкова внимание. От днес ще се старая да хвърлям повече погледи към оборотомера, а и ще видя някъде да го закача на ВАГком, да си поиграя с него и да видя кое- как е и защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постижим е ако не се качваш на магистала и не превишаваш 90 км/ч. Ако не спазваш ограниченията под 5,5-6,0/100 е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Zinoto написа:

Ти 4х4 ли си?

Да 4х4 съм и пълен-пълен ми изкара 5л/100км, като това, колкото и хубаво да звучи, много ме съмнява и пак ще го засичам. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми дали си 4х4 не беше към теб, защото си го казал още в началото на темата. Да разбираме, че "високия" разход е само по борд? Липсата на DPF помага за по-нисък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Zinoto написа:

Да разбираме, че "високия" разход е само по борд?

Ами така излиза, но докато не го засека още 2-3 пъти, ще си остана скептичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нещо има сбъркано в борда, колонката щом отчита толкова голяма разлика!

Само за справка, вчера се навих да видя колко пестеливо мога да измина маршрута София кв.Бъкстон до село Томпсън преди Своге.

Разстояние 41км, време 1 час, средна скорост 41 км, показание по борд 4.6/100.

На борда показваше оставащи километри 1100, разликата с колонката е в рамките на статистическата грешка.

 

 

Но, забелязвам и друго - моля другите да потвърдят или отрекат как е при тях:

Като напълня до горе резервоара стрелката за оставащото гориво е доста жива като подкарам на дълъг път.

Имам в предвид, че според стила ми на каране бързо/спокойно стрелката се движи според стила.

При по бързо каране пада до някъде след като успокоя темпото се вдига, при вас така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, SunShine написа:

На борда показваше оставащи километри 1100

На мен до сега никога не ми е показвал стойност близо до 1000... Като заредя до горе, най много до 670км ?... Има сбъркано, но още се чудя къде ... Мисля че при предишната засечка, момчето не е заредило добре, защото съм изминал толкова г/д, колкото ми показваше борда като заредих, а ако отчиташе грешно нямаше да са това изминатите километри, а поне двойно.. разбрах, че резервоара е двоен. Някой знае ли как са разположени, един в друг, един под друг? Да не би да е станал някакъв "балон" и да се е заредило до горе за 7.5 литра.. ? .. колкото до зареждането, при мен и на шкодата и на аудито, като ги заредя до горе, известно време стои малко под макса, но след определени километри си отива на макс. Другото, което съм забелязал е, че от 1/1 до 1/2 мога да измина повече километри отколкото от 1/2 до 0 ... Но май при всички е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Знаех си, че не може да е истина 5/100л градско .. просто не е заредена както трябва когато я засичах... Снимка 1 и Снимка 2, са категорични, че в борда няма нищо сбъркано.

Редактирано от malakie7ca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен веднъж  се беше получило такова показание. На следващото палене борда се оправи и си показа нормалните 970 км или 1070 км. Грешка не ми беше записало.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Penata написа:

При мен веднъж  се беше получило такова показание. На следващото палене борда се оправи и си показа нормалните 970 км или 1070 км. Грешка не ми беше записало.

На мен откакто я имам ми показва така, а и разходът си е такъв, не съм виждал показания, които показват че имам над 700км да изминава до другото зареждане☹️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.05.2019 г. at 19:48, malakie7ca написа:

На мен откакто я имам ми показва така, а и разходът си е такъв, не съм виждал показания, които показват че имам над 700км да изминава до другото зареждане☹️

 

При мен до сега все е били около 980 км след зареждане.

Онзи ден я закачих на VCDS и проверих на 4-ти канал каква ми е стойността на Torsion value, и беше -2,5.

Направих процедурата от клипа в по горния пост и докарах стойността на 0.

Сега като заредих и ми изписа 1050км.

Още не ми се е налагало на дълъг път да ходя, че да видя какъв среден разход ще ми даде, но на градско ми се струва, че е една идея по икономична по борд.

Никога до сега не съм виждал среден разход около 5.5 но вече няколко дена го виждам.

Преди с 1/4 от резервоара по стрелка минавах средно 150км градско, а сега има още малко да стигна до 1/4, а съм минал 180км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, koko__2002 написа:

Сега като заредих и ми изписа 1050км

амиии.. завиждам ти ? 
иначе аз не съм я почнал тая процедура, че не съм сменил още ремъците, но предвиждам до седмица- две да съм го направил, пък то ще си покаже след това.

П.С. Моят разпределителен вал  показва -2.5 KN, така че се надявам с докарването на 0 да свали поне литър .. :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.