Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висок разход на гориво на Октавия 2


malakie7ca

Recommended Posts

То май ще се окаже, че на + 0,5 ще се окаже най-икономична. Споделете на празен ход колко ви показва зя литър на час. При мен на 4 ти канал е минус 1 и показва 0,8 литра на час на загрял мотор. От специалисти съм чувал, че за тези мотори най-добре било на минус 1,6 и 0,8 литра на час, но не съм се убедил лично. Споделете как са при вас стойностите и аз се каня да си "поиграя" да видим, ще стигнем ли до най-оптималния вариант, въпреки, че при помпа-дюза всеки мотор е индивидуален и зависи от износването на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • malakie7ca

    30

  • Zinoto

    10

  • Izolini

    6

  • koko__2002

    6

Най-много писали в темата

Преди 2 часа, Zinoto написа:

При мен на 4 ти канал е минус 1 и показва 0,8 литра на час на загрял мотор.

При студен мотор ми показва 1л/час, а при топъл 0.8л/час. Аз съм готов да сменя и каквото трябва, за да се подобри работата на мотора, но не съм сигурен, от кое да почна и кое да смена/ поправя. Трябва ли да рециклирам целият мотор, за да се пооправи или мога да мина с определени неща (разбирам, че зависи от много неща, но обикновено има такива части, които се износват най- често и за това питам)?

Друго, което съм забелязал (обикновено на студен мотор го усещам, но не изключвам да е съвпадение, понеже ми се е случвало 2-3 пъти), когато изкачвам някой наклон, дори на първа скорост, колата "малее", все едно не й достига мощност, това нормално ли е? Със стария дизел 1.9 тди, 90кс., никога не съм имал подобен проблем, но пък агрегатите са съвсем различни и нямам наблюдение върху този на шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да уточним за един и същи мотор ли става дума, а именно 2.0 8 клапана BMM 140к.с.? Слабо място, което можеш да провериш е разпределителния вал. Този мотор загрял ми се струва невероятно да показва 0,4. Или не е BMM, или нещо има софтуерна или хардуерна намеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата пуснал темата пита какво може да подмени с цел подобрение и на него му отговорих. При теб колко е синхронизацията на 4 ти канал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стойностите на 4-ти канал са:

4.1 - 840/мин

4.2 - 1.2*ATDC

4.3 - 7.7*KW

4.4 - 0.0*KW

последното беше -2,5 но след корекцията го докарах до 0.0

Редактирано от koko__2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами беше 0,5 много рядко падаше до 0,4.

Зимата като я запалех в началото беше 1 - 1,1 и после си падаше до 0,6-0,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с разпределителния вал май има много ефект, сам едва ли ще успея да го направя, понеже нямам ваг, най- малкото, за това ще запазя час за сервиз, за другата седмица, да пробваме какъв ще е ефектът като го докараме до 0. Ако няма ефект или намали с много малко, ако го сменя стария с нов, дали ще има по- голям ефект, понеже гледам цените са вариращи от 200 до 1200 лв и ако има ефект, с някоя средна стойност, за нов, ще се избият - като спестя от гориво, а и предполагам и мотора ще заработи по- добре.
П.С. Съжалявам за тъпирските въпроси, но не съм запознат много добре и благодаря за търпението и разбирането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вала се сменя само ако е износен, казах го понеже с този мотор като станат на 200 - 250 000 километра и масово са зя смяна, предимно гърбиците на 4 ти цилиндър износва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Zinoto написа:

като станат на 200 - 250 000 километра

Моят показва 200к км, но колкото и да ми се иска, съм сигурен, че не е толкова и май ще му е време за смяна. Гледам има добри комплекти тук и тук. Предполагам Febi ще е добрият избор, но само за справката, има и ET ENGINETEAM и BTS TURBO , като цената им е между 450 и 700лв., според определения комплект, а на Febi, само с повдигачи е 630лв. Вие имате ли някакво наблюдение към ET ENGINETEAM и BTS TURBO или да си залагам на познатото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е на реални 250 к  км.и е сменян от стария собственик на около 230 к км. Имало някакви ковани, но не се сещам сега фирмата. Не го сменяйте без сигурна диагноза, покрай него трябва и други неща да се сменят - опръстени на дюзите, да се регулират  хлабините на дюзите и т.н. Един от признаците за смяна е звук подобен на "кихане" от към въздушния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, след смяната на ремъците и ролките, както и синхронизацията на вала, падна с около 2 литра разхода (9 градско), като сега е някак си по адекватно и показанието на борда, по често се мени спрямо карането, дори понякога на "текущо" пътуване пада на 6-7л/100км. Ще се старая да падне още малко ако може иначе пак е добре, благодаря ви много за съветите! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тааа да си продължа темата, като сменях ангренажа, някак си съм забавил да им спомена за гарнитурата на капака и сега като го отворихме.. ще сменям вал. Беше много зле (като го свалят, ще го снимам) и сега ще се сменя всичко прилежащо към и покрай него, освен чашките, явно предишният собственик ги е сменил (понеже те са нови), колкото да се отърве от нея и следващият ( в случаят аз) да му мисли. Надявам се тогава вървежът и разходът на гориво да се подобри. Ще ви държа в течение. 

P.S. Пиша всичко това, чисто информативно, за бъдещите и настоящи собственици на О2. Има доста и изчерпателни отговори на колеги и на някой може да му е полезно. Ако модераторът реши, нека я изтрие, аз реших моят проблем. Благодаря ви и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, такава тема е полезна за следващите с подобни проблеми. Благодаря ти за това, че се стараеш да описваш всичко! Ще чакаме каква е промяната след смяната на вала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 22.06.2019 г. at 9:10, skodafen написа:

качи някоя снимка на вала

За съжаление, нямам снимки на вала (мога да снимам стария, подготил съм го да го правя на лампа :D ), а за марка, не се сещам в момента с каква марка е новият.

 

На 21.06.2019 г. at 18:06, Izolini написа:

каква е промяната след смяната на вала.

След смяната, няма нищо общо с преди... Разходът в града с нормално каране, ми е около 7.7, а извънградско в зависимост от настроението- от 5.4 до около 6.4, а на място 0.7л/ч. Синхронизиран на ≈ 0, когато в началото го сложиха не беше добре синхронизиран и показваше стойност около -3, на място показваше 0.4л/ч, но вървенето го нямаше никакво. След няколко настройки го докарахме на нулата и се оправи и разход и вървене. С климатик от Бургас до Смолян по старият път - 7.4 л/100км, като се има предвид, че минавам през градове и села и постоянно сменям скоростта от 100-110км/ч до 50км/ч, мисля, че е много добре разходът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.