Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Камера за задно виждане на Bolero Skoda O3


Kamenopolski

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Някъде назад имаше питане относно монтиране на камера за задно виждане на Bolero. Доколкото си спомням, имаше качено клипче или снимки от руски сайт, в което се виждаше, че работи много добре. Въпроса ми е: Някой от вас сложил ли е реално камера? Във Фейсбук, членувам в две групи, свързани с притежанието на Шкода. В едната няколко пъти публикуваха постове за монтиране на камера за паркиране. Момчето, което ги прави разбира много и всички са супер доволни. Според мен, обаче той сменя цялата медия, а не ги връзва на съществуващата. Питах в ЕТ, казаха, че не могат да монтират камера, можело само да се поръча фабрично, при конфигуриране на нов автомобил. Същото ми отговориха и когато поисках да ми монтират огледала с индикатор за автомобил в зоната на "мъртвата" точка (Blind Spot Monitor), но това е за друга тема. Точно след година ми изтича гаранцията и ми се иска да направя няколко upgrades. Моля, ако някой знае, дали ще тръгне камера на фабричната медия и дали е необходима някаква по-специална камера, да сподели.

Тъй като имало две "поколения" Bolero, доуточнявам, че колата е O3, 1.6TDI, 105h.p., 7DSG, закупена м.04 2015г. не си спомням как се казваха тогава нивата на оборудване, но беше най-виското от нормалните (без Скаут и РС). Мисля, че след м.Май започвало новото поколение. На мой съсед, който си купи Октавия, малко по-лъсно, с доста по-ниско ниво на оборудване, Болерото му дойде с картинките-лого на станциите, докато аз трябваше да си ги "лепя" от СД карта (ако това е ориентир).

Поздрави и много безаварийни километри!

Редактирано от Kamenopolski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на колегата @JORDITO!

А това за смяната на огледалата,с такива за Blind spot......те огледалата само сигнализират,това е цяла система със радари разположени в задната броня.Така че,и да ти сложат такива огледала,файда никаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, igeorgiev82 написа:

Пиши на колегата @JORDITO!

А това за смяната на огледалата,с такива за Blind spot......те огледалата само сигнализират,това е цяла система със радари разположени в задната броня.Така че,и да ти сложат такива огледала,файда никаква.

Благодаря!

Иначе, за огледалата знам, че е система от радари, които се монтират под бронята. Исках да я монтират цялата, не само огледалата, но казаха, че не предлагат такава доработка. Намерих комлект в Ali Express, който изглежда е сполучлив (поне по отзивите в сайта). Чакам да се разделим с ЕТ и веднага ще го тествам. Беше около 120 долара, докато ми изтече гаранцията (точно 1г.), сигурно ще има корекция и на цената.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.facebook.com/groups/713598555342045?view=permalink&id=2151090688259484

Без да познавам колегата, мисля, че точно това е човека, за който става въпрос по-горе. С интерес следя публикациите му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слага на съществуващи медии камери, както и сменя медии, ако собственика има желание :) Обади му се на Жорката - ще си решиш грижата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Stiliyan Yonin написа:

https://m.facebook.com/groups/713598555342045?view=permalink&id=2151090688259484

Без да познавам колегата, мисля, че точно това е човека, за който става въпрос по-горе. С интерес следя публикациите му. 

Да, точно той е. Супер се справя. И аз от тук се запалих. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, zloQQ написа:

Слага на съществуващи медии камери, както и сменя медии, ако собственика има желание :) Обади му се на Жорката - ще си решиш грижата!

Благодаря! Установихме контакт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, zloQQ написа:

Няма грижи, колега! И да се похвалиш след офанзивата, когато приключи :)

Разбира се. Сега ще му изпратя сериала на медията, но за съжаление ще трябва да изчакам докато свърши гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фейслифта на Октавия 3, само на Суинг няма опция за камера. Преди фейса на някои модели Болеро не става. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.