Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова екологична категория?


Recommended Posts

Попадна ми тази статия:

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/04/15/gotvi-se-lepenka-s-chip-za-elektronna-identifikaciia-za-vseki-avtomobil.407597

 

и честно казано се опулих, какви глупости се мислят и лансират. Хайде това, че технически неграмотни хора предлагат това, което са свикнали иди дойди, но да се ражда чак нова група екологична категория, която да обхваща съществуващите ЕВРО стандарти и в при определени условия да приравнява коли с различни ЕВРО стандарти ми идва в повече. Това няма как да важи извън България, плюс че много ми е трудно да си представя как една кола с ЕВРО 3 например, ще се равнява с кола с ЕВРО 4 или 5 защото била на газ, а друга с ЕВРО 3 и без газова уредба, ще се държи в по-ниска група? Какво първата с Е3 и на работа с вида гориво посочен от завода ли ще е по-екологична? Как? Абсолютно сигурен съм, че всички ще сме в най-екологичната група, нищо че някой и катализатори нямат вече, защото категорията ще се дава на ГТП.

 

Другото, стикери с RFID. Причината чипа да е евтин е, че не е издържлив. Между слоеве хартия, залепен на предното стъкло, за цяла година под УВ лъчите, защо ли си мисля, че на 6тия месец и този чип ще е неизползваем. И какво всеки патрул на КАТ ще ме гони и спира, защото не можел да прочете чипа докато минавам покрай него? Или всичко е някой пак да достави една техника и едни пари да се платят. И други глупости, как цялата информация да е в чипа. Защо? Нали има свързана база данни. По номера направете справка. Ако БД е долу, правите снимка и като се възстанови се прави проверка дали дадена кола е била с минат ГТП или не. Продължават да мислят как да накарат шофьора да им мъкне цялата информация, защото една читава система не могат да измислят. И в същото време стЪкмистиката се интересува колко иновации имаме, защото чули за нещо наречено в Европа Индустрия 4.0!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

.......... всичко е някой пак да достави една техника и едни пари да се платят. 

Ти си го написал бе, какво повече да разсъждаваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е няКОЙ да вземе едни пари...
Колкото е по-невеж чиновникът, толкова повече усложнява нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, komitoff написа:


Колкото е по-невеж чиновникът, толкова повече усложнява нещата.

Това твърдение е вече потвърдено многократно! За парите - също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, komitoff написа:

...
Колкото е по-невеж чиновникът, толкова повече усложнява нещата.

Идея си нямаш колко си прав. Стига само да погледнеш документацията за някой търг за обществена поръчка и ще разбереш, че ги избират с конкурс.

Както каза един път един приятел на една мома юристка в община ... "Ти си толкова тъпа, че ако се явиш на конкурс за тъпаци ще те декласират за взимане на допинг"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че, то вещи чиновници има ли въобще? Чиновник и милиционер ставаш, когато не ставаш и за чеп за зеле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може цялата информация да се качи на един такъв чип - ок съм. И вместо да има тупани, на които се плащат заплати и осигуровки, както и им се осигурява безбожно скъпа техника (автомобили, камери за винетки и прочие), се слагат антени в ляво и дясно. Ще се следи за пътна такса, ГТП, ГО и прочие на куп.

Вярвам, че не е особено трудно да се получи. Въпрос на желание е само.

 

Колкото до чиновниците, вие какво очаквате? Как да върши някой работа, като ще взима същите пари, които взима и този, който не върши никаква? И контрол, атестация и изисквания са много под санитарният минимум. Заплащането генерално е слабо. Кой с умения и знания ще започне работа в някоя държавна институция, като в частния сектор може да работи с нормални хора и да взима поне два пъти повече?

 

п.с. - Напомня ми за едно обаждане от преди 2-3 години. Потърси ме позната, която работи в "държавата". Предвид спецификата на заниманията ми, реши да ми каже, че си търсят човек за един отдел. От кандидата се очакваше да има висше образование физика или математика и щеше да взима 800 лв. А от работата му щяха да излизат експертизи, които да се използват включително и в съдебни дела.
Като цяло държавната администрация може да се съкрати на половина от воле, трябва само интелигентно управление. И това всички го знаят и почти всички могат да го направят ефективно. Но има един проблем и той е какво ще правят тия десетки хиляди, които изведнъж остават на улицата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щатните бройки в централната и териториалните администрации в България са около 132 648.
Администрацията разполага със 129 985 броя компютри, от които 17 137 преносими и 112 848 настолни.
Грандиозни пари отиват на вятъра. Само лицензите за тъпите им Windows + Microsoft Office са около 30 милиона евро, а компютрите (над 100 млн. евро) се използват за редене на пасианси. Отделно чиновникът нанася най-сериозните щети като краде и взема рушвет.
Според мен спокойно могат да се съкратят 100 000 човека, но няма да стане, защото ТЕ и роднините им гласуват "правилно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.