Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карок и 1.5tsi kangarooing


Recommended Posts

Здравейте,

 

Насочил съм се към закупуването на Карок бензин автоматик. Разглеждайки ценовата листа и спецификациите логично се насочих към 1.5tsi двигателя. Едната причина е мощността, другата е, че се предлага в ниво Style, докато малкият 1.0 tsi само ниво Амбишън. Та търсейки инфомация онлайн, попаднах на доста чужди форуми(briskoda, tiguan forum, karoq forum), където обсъждат неприятни проблеми с 1.5tsi. Просто гугълнете "1.5tsi kangarooing" и ще видите вече доста дългите теми. Някой тук има ли проблеми с този двигател? Отделно попадам на единични мнения, че пак има някакви проблеми с DSG-то. Мнения по този въпрос?

 

Аз вече се насочвам към 1.0tsi, въпреки че няма такъв Карок за тест и че се чака много за този модел.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.5TSI с DSG (octavia). Конкретни проблеми нямам.

Има няколко неща, които малко ме дразнят, но не знам колко са специфични за двигател/кутията. Предполагам, че можеш да тестваш автомобила и да прецениш дали са ти проблем:

- Подаването на газта и самото тръгване има известен лаг. Предполагам е нормално за автоматика, но ми прави впечатление, защото минавам от ръчка. Първите седмици само въртях гуми, защото като не тръгне веднага натисках повече газ.

- При по-ниска предавка като подавам минимално газ, колкото да си поддържам темпото, има известно  придърпване. Все едно не му достига гориво.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 7od0r написа:

...

- При по-ниска предавка като подавам минимално газ, колкото да си поддържам темпото, има известно  придърпване. Все едно не му достига гориво.

 

Поздрави.

А аз си мислех, че само на моето DSG му "чука аванса".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването.

 

В Еуратек имаха само 2.0tdi DSG за тестови Карок. Аз го карах, но не ми се понрави много самия вървеж. Мисля, че беше поради съвкупност от причини - градско каране и все пак спазване на ограниченията, автомата гледа бързо бързо да качва предавки и явно все бях в обороти преди да тръгне турбото. Колата си се движеше, но някак си не успях да усетя връзка с двигателя. Моля, имайте предвид, че съм карал предимно бензинови автомобили.

 

Иначе за  kangarooing ефектът при 1.5tsi да напиша 2-3 думи, за който не му се четат чуждите форуми - при каране на ниски обороти и предимно когато колата не е загряла(но не само) колата започва да лашка напред назад. Освен това имаше и няколко човека, които казват, че колата им е загубила всяква мощност, докато са били на кръстовище. Масовото мнение е, че виско това се случва, след като е въведен новия стандард за измерване на емисиите WLTP и че инженерите са прецакали нещо. Сега хората чакат от VW да изкарат софтуерен ъпдейт. Вече е имало няколко неуспешни. Всъщност сега прочетох в briskoda, че миналия четвъртък на един човек са му сложили някакъв нов ъпдейт и засега било добро положението. Аз продължавам да следя там.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софт на двигателя или на кутията? Щото преди години имаше точно такъв проблем с 7DSG при бензиовите. То не бяха подскоци, не бяха забивания на муцуни. Да си пиеш кафето в колата по време на движение си беше високорискова ситуация с последствия от изгаряния! Някои даже върнаха коли заради т’ва. В последствие правиха някакви неща и след 2009-2010 се подобри положението. Но пък прееб@ха двигателите и станаха маслояди зли.

1.0 не знам дали няма да е слаб за автомобила. За нормално каране в града ще е ОК със сигурност. Но ако тръгнеш по планината с компания и багаж...ще настане смях (лично мнение). Аз на малък двигател бих взел само и единствено за градска кола. 1.5 си е чуден като пауър за “жипката” и според мен си се насочил добре към него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.