Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултиволан


Ceno87

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да сложа мулти волан на моята шкода,която е 2002 година.Може ли да ми кажете какво е необходимо да взема освен волана за да го подкарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато проверявах за при мен, един разбирач ми каза, че колата ми може и да няма кабела/платката (или там каквото беше) за да е "plug and play" работата. Тоест ако колата ти няма подготовка за мултиволан, ще трябва и допълнителна "инсталация". На фона на това, че читав мулти волан е 200лв. и нагоре, ще имаш някаква доработка най-вероятно, аз лично не виждам смисъл в инвестицията. Единственото, което печелиш е да управляваш звука на аудиото от там. Автопилота така или иначе ти се пада на левият среден пръст.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За С1 има модул под волана, който приема сигналите от бутоните и ги предава към аудиото. Понеже аудиотата са идентични, даже навигацията е една и съща, мислех навремето да пускам за моята Фабия и се отказах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти мулти волан, въздушна възглавница за мулти волан, реле за мулти волан 451 или 452 и евентуално лентов кабел. Ако нямаш автопилот, ще ти трябва и лостче за автопилот, но за да стане като истинско трябва да си сложиш лостчето за коли с мултиволан, което има само превключвател он/офф. 

Мулти волана има и още едно предимство, поне при октавия е така - ринга на волана е осезаемо по-дебел от обикновения кожен и е по-удобен. 

Части можеш да си намериш от Пасат 5.5 или Голф 4. Волан преди години Ivo_Dinkov ми намери за 20 паунда. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги искам да попитам с какви шлици е волана на шкода супърб 1,с малки или с големи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.