Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Порблем с палене на бензин 1,6 102 к.с.


IPRIT

Recommended Posts

Здравейте Колеги !!!

Имам следния проблем с паленето на бензин. Ще се опитам да съм максимално подробен:

1.      В Събота 31.03 ми се наложи да измина 1 километър и да я изгася студена колата. След около 10 мин не поиска да запали. Въртях 4-5 пъти и не ще и не ще. Излязох, заключих я, после я отключих и запали на бензин.

Мой извод: казах си задавил съм я както е студена.

2.      Днес 04.04 отивам на автомивка, и вече ще я изкарвам и пак проблем с паленето на бензин. Този път колата беше на около 70 градуса (топла). Запалих я принудително на газ от раз. След около 1 километър я изгасих и пак пробвах да я запаля на бензин и пак неуспешно. Тръгнах към мой познат майстор , но по пътя отново направих неуспешен опит за запалване на бензин. Отидох до момчето на газ, и след около 30 мин. Вика „дай да видим какво става“. При него запали на бензин от раз, и така последователно 10 пъти ( гаси –пали) няма проблеми. Пусна я на ваг-ком и на Texa : няма грешки. Вдигна раменете и се разделихме по живо по здраво.

Колата е карана от 31.03 до 04.04 всеки ден и е навъртяла около 250 км на бензин без проблеми.

Последните 2000 км карам само на бензин, и не съм забелязал прекъсване, придърпване и др проблеми.

Колата е от 1 година при мен и за 12 000 км това е първи проблем.

Колата е бензин-газ 2000 ( 1,6 102 к.с)

Моля ако е имал подобен проблем нека да сподели решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проверете бензиновата помпа и релето, което я управлява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей VES 1. Аз сега нямам време за проверка на релето, но доколкото разбрах се намира на самата бензинова помпа, вътре в резервоара. Трябва да се отвори капака на резервоара от купето, после се вади бензиновата помпа и това реле е на нея. Има и клипове в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.