Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 2 VRS


tribaleo

Recommended Posts

Здравейте, 

 

трябва ми още един автомобил взех да се оглеждам във Fabia  2 VRS. Имам няколко въпроса:

 

1. Някой гледал ли е тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11550430069407471&slink=afbtjo

 

2. Има ли нещо специфично за което трябва да се внимава при покупка на този модел.

 

3. Надежден ли е автоматика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да взема отношение само по точка 3. Автоматика е надежден до толкова, до колкото е пазен (не е прегряван) и е обслужван както му е реда. Сиреч на късмет и до някъде на усет за собственик и сервизна книжка. Кутията е DSG, което означава, че при потенциална нужда от ремонт, стартираш от 2500 лв. По принцип DSG7 е по-лабава от DSG6, но това не значи, че ще се строши.

Както се изразяват сериозните майстори - Автомата може да умре на 200 000 км., може и на 400 000 км. Всичко е до това как е каран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Гледал съм я само на обява, но много ми харесва. 

2. Двигателя и кутията

3. Не много, но ако пробега е реален предполагам може да изкара до 200-250 хиляди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравей,

 

Карам фабия мк2 врс вече почти година. Сменил съм вече запалителните свещи - буталата също са проблемни особено в първите CAV двигатели както и харченето на масло. От ваг са признали проблема и са сменяли двигателите с новите CHTE или CTHE(Излезе ми от главата сега правилното) на коли в гаранции така че ако на тази е такъв определено ще оцелиш 10тката. Не че иначе няма да си доволен, пак може да случиш и пак колата ще ти доставя огромно удоволствие. Ремонтите могат да се окажат скъпи. Водна помпа ми излезе доста солено, беше пукната точно където се съединява със суперчарджър и около 1000 лева ремонт. Проблема с маслото не е чак толкова зле, горе долу на 2к километра по литър и малко. Поносимо е. ДСГто също е възможно да даде проблем.  

За 1 година каране съм сменил само водна помпа, лагери и свещи. Наложи се още 1 ремонт на колата, че ударих куче, интеркулера смених и ми излезе около 250 280 лева. 

Малко допълнителна информация:

Разхода при нормално не бързо каране е около 8.7 9. При нормално каране за тази кола ?? към 10 10 и малко, вече ако постоянно я държиш в спорт или с типтроник във високи обороти.. Абе по-добре недей ако не искаш да фалираш ?

Колата е супер за каране, в завоите се държи прекрасно, набира бързо. 

Шумът във високите скорости идва най вече от гумите, не е неприятен като повечето коли в този клас. Лек е знаеш че е там, но си пускаш музика и забравяш за него. Това също зависи и от гумите които си сложил де.

Малко изнервящо е скърцането ако пътя е с много бабунки и неравности, но скоро ще се мъча да го оправя. Трябва само да открия кое, какво, що.. Но и това може да си е лично проблем на моято кола, че вече е видяла доста ?

Повечето хора те гледат с недоумение и не разбират ква е тая бърза фабийка. Особено ако са със наистина висок клас коли и не могат да те изпреварят. 

Аз лично трудно бих намерил толкова интересна, дори забавна кола за каране. Ако разходите не са проблем, препоръчвам ти я.

Има хубава визия. Особено я харесвам отпред, но винаги може още. Имам идеи, които в момента за жалост няма как да бъдат осъществени, но самата кола има потенциал. 

Вътре е малко посничко и с бая пластмаса, но като за нисък клас кола е нормално. И пак може да се добавят неща и да се променят като на всяка друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, в крайна сметка се насочих към друг автомобил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.