Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изтекъл амортисйор на 3 години


kirilsu

Recommended Posts

Привет колеги,

Днес като си сменях гумите ми казаха, че преден амортисор е "изтекъл". Колата е на 3 години и още е в гаранция - дали това се покрива?!

Принципно съм много внимателен и шофирам разумно. Предната ми О2 беше над 8 години и не съм имал подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изтекъл. Отиваш, обезмасляват амортисьора и гледаш. Ако пак има омасляване, отиваш отново. Това е процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Шкода, ама други производители дават гаранция на амо-тата до 40 000, че и по-малко. И ако е активно окачване цифрата е умопомрачаваща после.

Пише го някъде с дребен шрифт. Та силно се съмнявам да са в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, JORDITO написа:

Не е изтекъл. Отиваш, обезмасляват амортисьора и гледаш. Ако пак има омасляване, отиваш отново. Това е процедурата.

А проблем ли е да я карам така, че ми записаха час чак за 15-ти?! 

Иначе колата е на 45хил. КМ.

Редактирано от kirilsu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво да стане? То ако ти е изпуснал, ще подскачаш като рапърска кола. Не си първият,на когото "вещи" гумаджии поставят тази диагноза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията най-вероятно няма да го покрие. Ако няма люлеене на автомобила и подскачане на колелото, карай смело. По принцип, ако амортисьора е започнал да тече, може да мине много време преди да усетиш загубата му на работоспособност. До сега не съм виждал амортисьор, който да изпусне изведнъж на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има наистина проблем, се сменя по гаранция. Има вече колеги със сменен, но само 1 бр. т.е. проблемния. Ако искаш и другия да се смени си го плащаш.

Пак казвам, нищо му няма. Консервационна смазка, която с времето се е разтекла надолу и изглежда като изпуснал. Процедурата е обезмасляване на стеблото и айде чао. Ако пак има омасляване се сменя по гаранция.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди Skoda-та имах FIAT Grande Punto. Метна амортисьорите на 60 000км. Един преден и един заден. При FIAT за първо вграждане слагат Cofap

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.