Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интервал за смяна на масло


jovko

Recommended Posts

Здравейте,

Моят Супърб е със заложена смяна на масло на 2 години или 30 000км. 

Обаче борд компютъра си прави някакви негови сметки и реално първата ми смяна беше на 18000 км, тъй като компютърът каза че трябва да я водя за смяна на масло. 

Смениха ми маслото преди 2 седмици и сега 900 км по-късно ми казва че до следваща смяна имам 15000км. Като два дена по-рано и 400км по-малко ми изписваше 18000 км до смяна. 

От Шкода вдигат рамене и не знаят какво да кажат. 

Някой има ли информация компютърът как решава кога ще е следващата смяна? 

И някой имал ли е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брой студени стартове, изминати километри при различни температурни режими на работа... Едно е ако я палиш сутрин и вечер за 10 км пробег, друго е да я запалил и да врътнеш до Бургас през Варна и обратно за деня. Със сигурност има и други показатели по/от които се взимат данни, за да се изчисли оптималния пробег.

За да ти е спокойно - 10-12К и сменяш. Не е голям разход, но инвестираш дългосрочно в двигателя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Все пак нещата не се връзват. Колкото и студени стартове да и правя не може за 300 км да ми намали 12000км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно при неблагоприятен режим да намали за 300 км с 12000 км, но наистина е много рядко срещана ситуация.

По същия начин би могъл да се върне почти на 30000 км при няколкостотин км извънградско.

Разхода по бордкомпютър се държи по подобен начин - ако първите няколко километра се кара в задръстване ще показава разход десетки л/км, а после може да падне до "нормални" стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така казаха от Шкода, но вчера минах 500 км извънградско и ми намали периода с още 3000км. 

Сега съм с 800 км след смяна на масло и вече ми е намалило периода на половина. С това темпо след 1000км ще трябва да хода за смяна. 

Има нещо сбъркано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.