Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бутони на волана не работят - Octavia 2


Recommended Posts

Здравейте колеги.

От скоро съм горд собственик на чисто нова Октавия MKII 2008 L&K на старо :) Едно от главните неща които исках когато си търсих кола е да има мултиволан и като видях тая много се изкефих. Проблемът ми обаче е че бутоните от волана не изглежда да работят, с иключение на този за включване и изключване. Колата е с навигация Columbus, която си мислех че е заводски слагана, но в друга тема, където бях писал, някой беше отбелязал, че е слагана допълнително. Как мога да разбера дали е заводска или слагана допълнително? Може ли да ме насочите към някой, който може да ги направи да функционират, естествено срещу заплащане?  Дали става въпрос за невкарани букси на бутоните или на навигацията примерно или по-скоро за нещо недонастроено софтуерно? До колкото знам тази навигация има и Bluetooth, макар че колата има монтиран допълнително bluetooth модул, който обаче май също не работи или поне аз не успях да го включа.Благодаря предварително :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде си? Ако си в София, отиди при Стамбата (Станимир) на ул.Попова шапка 53 в Редута. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София съм да. Благодаря, колега. Някакъв телефон за контакт ако можеш да дадеш ще е супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.03.2019 г. at 21:58, JORDITO написа:

Откъде си? Ако си в София, отиди при Стамбата (Станимир) на ул.Попова шапка 53 в Редута. 

58 номер е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Малко ъпдейт. Първо адреса е Попова шапка 68. Отидох, но Стамбата не успя на момента да го оправи и каза, че ще трябва да му я оставя за ден-два. След 2 дни отидох и си я взех с работещ мултиволан :) До колкото успях да разбера, проблема май се е появил след опит за ъпдейт на колумбъса, който между другото каза, че е заводски слаган. Каза, че му била сменена кодировката да работи за VW и затова не са работели бутоните. Сложил му някакъв fix и се оправил. Много приятен и свестен тип. Благодаря на JORDITO :) Темата може да се заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.