Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов собственик моля за помощ!!!


glock19

Recommended Posts

Здравейте колеги днес си купих супърб обаче не знам 1 ли е 2 ли е 3 ли е как да разбера и какво означават тези цифри?Колата е 2009г 1.9/105 кс

та ме интересува колко е обслужването на колата (масло ремъци филтри ролки водна помпа)

какво трябва да е маслото за двигателя 

И накрая бай големите ми притеснения температура та на водата показва 90градуса за 15-20 мин каране не се покачва това нормално ли е и последно когато работи на място се чува звук в копето (фът фът фът) нещо като стържене или завираща вода го определям.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРОТЕЛНО ЗА МНЕНИЯТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото за което мога да дам отговор е градусите на охладителната течност , 90 гр. е нормалната температура , няма повод за тревоги .... за всичко останало да помогнат Колегите със Superb :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата вероятно е Суперб2 ecoline ако е 2009. Възможно е да е Суперб1 ако е произведена 2008, но първата регистрация е 2009.

Независимо от това мотора със сигурност е помпа-дюза и се кара с масло 5W40 по спецификация на VW 505.01.

 

Обслужването на ангренажен комплект, ролки и ремъци заедно с антифриз и масло варира между 700-800лв. Трудът за обслужването зависи, колко добър приятел ти е майсторът и в кой град ще се прави. Предполагам около 250лв.

 

Температурата на антифриза трябва да достига до 90 градуса и да не мърда от там на градско, извънградско, баир надолу или нагоре.

Ако достига само до 75-80 градуса или ако пада от 90 на извънградско , значи и термостата е за смяна. Аз сложих Wahler на моята кола и после 5 години не съм имал проблеми с температурата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

507.00 мисля е спецификация за long life масла , едва ли ще оставите колата 30 000 км. без да смените маслото, а и то е по- скъпо .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.