Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Шкода.


Чушкопек

Recommended Posts

Здравейте, колеги! 
Не знам дали темата е за тук, но простете невежеството ако не е. Дойде време за смяна на стария таралясник. Минах през куп модели, марки, възможности, но в крайна сметка се ориентирах към шкода с бюджет около 6000-7000лв. Основната дилема в итнерес на истината беше между Шкода Фабия и Пежо 308( комбита). 
По-голямата част от времето шофирам из града, но лятото си попътувам - било то морета, балкани и прочие. В момента карам Фиат Стило 2002, ЖТД, 80 коня, като съм доста доволен от пъргавината на автомобила(аджеба устройва ме). 
В мометна съм се насочил към Шкода Фабия 1.2, 70к.с., с газова уредба, 2009г.(и двете обяви, които гледах са над 210000км.) Моля, има ли колеги с впечатления от колата? Прочетох куп теми, но повечето отговори са доста крайни в двете насоки. От това, че е барака и не може да се изнесе на кръговото, до това, че си е ок извънградско, и е доста пъргав автомобил. Има ли колега от Пловдив с такава/ подобна, който би откликнал за среща срещу бира? :D Също, натоварена с куче, гадже и багаж, и пуснат климатик, ще може ли това чудо да потегли на магистралата и да развие повече от 90км./ ч? 
Стана твърде дълго, извинявам се за разточителното писание, благодаря предварително на отговорилтие! 
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал 1.2 , но Фабия 1 1.4 68 к.с. с четири човека и климатик твърдо не може да доускори от сто .

Лично мое мнение ако твърдо си се ориентирал към Фабия - разгледай обявите за мк2 1.6 .

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

The Best Forman: Ба, не може!

Гена, може. Поне Фабия 1, 1,2 64кс може. От трета, ама може.

 

Майтапа на страна. @Чушкопек, първо добре дошъл в нашия форум!

Второ - ако се преместиш от 80 КС турбодизел на 70 КС бензинов астматик с газ ще си прокълнеш живота! Ще намразиш марката.

Трето - 1,4 тди върви много по-добре, но шума е ужасен.

На финала - в същност Евгени е прав, търси 1,6 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini Благодаря! Блаогдаря и на двама ви за мненията. 

Всъщност съм доста спокоен шофьор, ако това има значение. С фиата така или иначе си се тътря макс с до 140км. / ч. на магистралата. Все си мислих, тъй като нямам реална съпоставка, че горе долу ще са на една возия :) Явно наистина ще трябва да пробвам, преди да се хвърлям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице , на Фабия 2 има 1.6 бензин , който лесно се газифицира и около 90 к.с.(за него говоря) ... има и 1.2 ТСИ , ама там газта е равно на проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам шкода Фабия 2 фейс комби 1,6 CR  75 к.с. супер двигател и ако намериш читава ще си супер доволен. Друг двигател за ф 2 е 1,4 86 к.с. без турбо много тих двигател и здрав. Но пак всичко е до късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш читаво Пежо, за тия пари, вземи него. По висок клас кола е, повече място, дизелите им са корави, не са лоши коли пежата. Просто Фабия и 308 не са съпоставими. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

308 е по-добро от Фабия. 1.6hdi e много приятен мотор. Тегли доволно,  а разхода е нисък.  Качеството на материалите вътре също е по-добро от на Фабията.  Бензините на Пежо vti,  обаче са зле. Харчат много и са мудни. Започват да горят масло доволно още преди 100к км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.