Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заден ляв прозорец падна


vladkant

Recommended Posts

Преди 13 часа, SHOMATA написа:

След смяната не забравяйте да смажете с технически вазелин.

Не беше точно технически вазели, но нашляпах яко смазка. Надявам се да изкара следващите 5 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колега и на мен ми падна същия прозорец. Дали случайно нямаш линк да споделиш? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мойта оня ден изпука и падна във вратата, 5лв  нов държач и един час занимавка и готово.

Даже си купих и десния, че и той е на същите години да си го имам, а стария беше на 4 парчета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро на магистралата и на мен ми падна преден десен прозорец във вратата. В момента е подпрян с дръжка от метла... ?
Много бих се радвал някой да изпрати някоя и друга снимка на цялата тази работа. На мен ми се струва, че карантиите вътре във вратата са ОК, но "главата" на жилото е свободна и не успявам да разбера къде трябва да се промуши, че да го застопоря или да разбера какво точно е счупено. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SawBass Надявам се че тази снимка може малко да ти помогне

.....окоза се че не съм снимал целият процес ?

20190324_111057.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не ми е ясно точно как минава жилото, но да речем, че снимката би ми била от голяма помощ. Само да попитам, ограденото от мен място ли мястото където влиза главата на жилото ?

 

 

20190324_111057.thumb.jpg.c8623005b6471a9c55b0e295616f57bd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега се сещам да попитам и нещо друго. Понеже при мен всичко по електрониката си е ОК (когато натиска копчето за вдигане/сваляне на прозореца във вратата се чува, че машинката работи, а жилото се скъсява/удължава), в какво положение трябва да е прозореца когато се прави наместването на жилото - вдигнат или свален ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпрос 1- да, там се застопорява жилото :)

По въпрос 2- за съжаление ще трябва да свалиш целият механизъм от вратата, най лошото е че доста зор ще видиш докато омоташ наново въжетата :( аз лично открих нови псувни.....

Мисля че е добре да се прави на едно от двете положения- или отворено, или затворено. Не помня как съм го правил но със сигурност съм го направил на едно от двете положения.

Сега се псувам че не съм снимал и се извинявам за което :(

мисля че моторчето спира след напън в едно от двете положения- пробвай преди да монтираш, да не стане някоя беля.

Ако имаш време и не си направил нищо през почивните дни- пиши или звънни да се видим, ако мога да помагам с нещо- не само с писане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но за съжаление няма достатъчно време, че да отделя ден-два само за това нещо. Ще ида до сервиза където поддържам колата и там хората ще си свършат магията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.