Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заден ляв прозорец падна


vladkant

Recommended Posts

Аз мълча, мълча и после нямам спирка.....

Т, поредният проблем се появи след като си вдигнах задните прозорци, след като се вдигна до горе и нещо изпука и той се падна във вратата.

Оказа се че се е счупила пластмасовият държач или плъзгач (и аз не знам) който държи и придвижва прозореца на горе и на долу.

Търсачката нещо не успя да ми помогне, проблема ми е че нямам идея как да закача пластмасата.....

И другият проблем е- от къде да си поръчам държача/плъзгача

Благодарско предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пАда преден десен във вратата поради същата причина. 63 лева беше нов механизъм.

Причините за чупене са две - старост на пластмасата или затваряне на вратата при НЕвдигнато стъкло (любимото движение на жена ми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Алекси Георгиев защо го подмени целия механизъм, гледам из нета че има само пласмасарията- едно зъбчато колело и този плъзгач ли е държач ли е....даже на едо място срещнах плъзгача пишеше че е "подсилен", обикновенния беше на цена 5 лева а подсиления 7 лева....

Може ли да ми кажеш от кой магазин си ги взел, да питам дали имат само пластмасарията- че цял механизъм в момента ми е трудно да си взема 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше късния следобед - не намерих отделно пластмасата, а и тогава нямах време за излишни действия, че колата не е в гараж, и трябваше да седи с отворен джам цяла нощ. Затова.

От аутоХит го купих.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водача го има в Интер Карс.

2лв.

Ако неси мъчил стъклото въжето е ОК.

Като свалиш механизма ще се ориентираш.

Имало някъде и метални водачи,но не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, cuca7 написа:

Водача го има в Интер Карс.

2лв.

Ако неси мъчил стъклото въжето е ОК.

Като свалиш механизма ще се ориентираш.

Имало някъде и метални водачи,но не съм виждал.

Въжето не съм го правил нищо, само видях в тъмницата (вечерта на фенер) че е поръждясъло, ама мисля че с малко смазка ще се оправи. Събота и неделя на светло ще го поразгледам по обстойно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въже всъщност е жило и ако е ръждиво е изпяло песента. Ако ти се отваря пак скоро да го сменяш го смажи. Ако искаш да стане един път и да не го мислиш повече си го вземи ново комплект (те са две жила, зависи на коя врата, аз съм ремонтирал 3 от 4те механизма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, vladkant написа:

Аз мълча, мълча и после нямам спирка.....

Т, поредният проблем се появи след като си вдигнах задните прозорци, след като се вдигна до горе и нещо изпука и той се падна във вратата.

Оказа се че се е счупила пластмасовият държач или плъзгач (и аз не знам) който държи и придвижва прозореца на горе и на долу.

Търсачката нещо не успя да ми помогне, проблема ми е че нямам идея как да закача пластмасата.....

И другият проблем е- от къде да си поръчам държача/плъзгача

Благодарско предварително :)

На сточна гара магазин Шкода ги имаше май 5 лв беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптегача се сменя лесно.Закачането на жилата,ако не са прокъсани,няма защо да сменяш.Огледай и прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сточна гара магазина нещо не мога да го набарам работещ ?

....а и тук имаше (ако не се лъжа същият магазин), не мога да им намеря публикациите/темите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И телефоните не отговарят  в Стара Загора.В Пловдив вече го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@angel-skoda мисля че беше човека. Пишете му за да ви даде инфо за магазинчето на Сточна гара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Алекси Георгиев написа:

@angel-skoda мисля че беше човека. Пишете му за да ви даде инфо за магазинчето на Сточна гара.

Благодарско, ще му пиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да доразглобя и прегледам целия механизъм- едно прокъсано въже вътре при зъбчатото колело....и малко са се пооплели....

Олд бът голд....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте жила си ги правя от жило на колело. Малко по-тънко е, но става. Къса се само едното, сменяш водача и си ок. По китайските сайтове има механизми на добри цени, но колко са качествени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаеца нямам време да го чакам, из нета гледам че комплект- държач, зъбчато колело и жило са за по 20/30 лева, а цял механизъм 60. Даже има някакъв усилен държач за 7 кинта. Т мисля направо да го поръчвам. Продава ги някакъв от Хюстън (Хасково) мисля да поръчам от там и ще споделя мнение колко е усилен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.03.2019 г. at 12:44, vladkant написа:

На сточна гара магазина нещо не мога да го набарам работещ ?

Човека, за когото споменах окончателно е прекратил дейност. Затова и магазина не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекси, благодарско за информацията :)

поръчах от олх и ще монтирам в събота.....за съжаление обаче се появи нов проблем- същата врата спря да отключва и заключва от дистанционното ? т сега заигравката ще е по голяма, хубавото е че вратата е разпарчетосана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би при " разпарчетосването" нещо по кабелите да се е разкачило , да е скъсано или навлажнено  ?!

Може пък да е там проблема !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, ohboli19 написа:

Да не би при " разпарчетосването" нещо по кабелите да се е разкачило , да е скъсано или навлажнено  ?!

Може пък да е там проблема !

 

Добре че ме напече слънцето и загрях защо не заключва и отключва- при разкачен комфорт модул няма как да заключва и отключва.....?

Разкачих тотално целия механизъм понеже казаха че е по лесно сглобяването на водача. И не успях да пазкача платката от моторчето и разкачих тотал от буксата.....ама от де толкоз акъл че като разкача буксата и някои функции спират ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

при разкачен комфорт модул няма как да заключва и отключва.....?

В този случай няма в какво друго да се осъмниш, освен в него! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа......в началото когато получих чарковете се замислих дали ще го сглобя правилно, понеже старата пластмаса се беше разпаднала и съответно не знаех как е била. Оказа се че няма как да се обърка монтажа на водача. В случая се оказа че нямам толкова много псувни, нужни за опъването на въжетата.....в крайна сметка двама напъваха пружините (поради липса на подходящи инструменти), а аз нагласях въжето на ролката която е отгоре на механизма. Общо взето не е кой знае каква философия цялата операция- малко размисли и мнооооооого псуване ?

Поръчах от олх "подсилен" водач, пластмасата е малко по дебела от оригинала (или поне това което извадих), единственото което ме притеснява е че има едно зъбче което законтря плъзгача към стъклото и то не е баш точно като размер и плъзгача хлопа откъм прозореца. На водещата шина по посока нагоре и надолу си се движи идеално и няма луфтове. И яко грес.....

Прозорците, независимо че са задни ги отварям доста често, така че мисля скоро ще разбера колко е качествен подсиления водач :)

комплекта който поръчах съдържа- две въжета, зъбчато колело на което се навиват въжетата и плъзгача, като плъзгача може да се поръча подсилен и обикновен, аз предпочетох подсилен за 7 кинта вместо обикновен за 5 лева....всички чаркове плюс доставка 33 кинта (27 лева чаркове).

ако някой иска ще му пратя линка към обявата в олх. Относно изпращане и доставка- в понеделник му писах, във вторник беше в Софето

:) да не ви занимавам повече с този проблем - решен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ценна информация, благодарско!

Пази линка, може да потрябва винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.