Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо застават така капачките на макферсоните


lyubcho88

Recommended Posts

Това разстояние не се влияе от пружините. Тя е "затворена" от позиция 5. По-скоро ми се струва, че гумената подложка, позиция 8, не е за тази кола и е доста по-ниска.

 

octavia-mk1-35.png

Реално колата лежи върху тампон 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Пружината е по-вероятно да свали надолу отколкото да избута цялото стебло защото поз.5 не й дава да мърда.

Не знам дали проблема не идва още в основата, в шапката на амортисьора.

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали точно "гумената подложка" аз и казвам тампон на макферсона смених сега. Партномера съм го дал на предната страница

18 – 1J0 412 331 C - suspension strut storage https://www.autodoc.bg/lemforder/1256798

 

Какъв трябва да е за тая кола? febi-то дедо взех беше със същия партномер. Не случайно ходих да го взема от магазина за да сравня по каталога да отговаря.

Друг партномер ли трябва да е?

От пружините няма как да е, то е ясно. Но ако самия амортисъор е с по-високо стебло, няма ли да се получи точно това, което е при мен?

Амортисъорите бяха сменяни малко преди да я взема. Продавача (от горубляне) каза, че така я е купил в Холандия - ремонтирана.

Пружините са оригиналните, а лагери и тампони аз съм сменял. Колата си беше така още като я взех и общо взето сега като смених тампоните (гумената подложка) се повдигна леко ама пак си е голямо разстоянието м/у шапката и бомбето на купето.

Иначе стойката на колата си е ок. Разстоянието м/у гумата и калника, като я погледнеш отстрани, е еднакво и отпред и отзад и седи на пътя стабилно. Превзема скокчетата без проблеми, няма скърцане, няма тропане, няма чукане. Усеща се като нова!!!

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона може и да е ОК, но дистанционните втулки 6 и 7 може да са причината. Те са тези които определят разстоянието между елементи 5 и 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 7 реално не е втулка, а лагера. Той позволява целия макферсон да се върти заедно с гумата, а тампона горе остава неподвижен прикрепен към купето.

 

Иначе може да се окажеш прав за номер 6. Това е дистанционна втулка и от нея зависи колко ще е вдигната колата.

Поразгледах още малко. Ето един линк - https://skoda.7zap.com/en/cz/octavia/oct/2003-252/4/411-411005/#28

На картинката там номера на тая втулка е 28, а партномера е 2 вида: 1J0412311 и 1J0412311А. По последната буква само се различава, а разликата в размера е почти двоен, гледайте.

- 1J0412311 (без символ А)

JiFqT6v.jpg

- 1J0412311А (със символ А)

Ad5Pux7.jpg

 

По-високите са 21мм височина. Изглежда моите са по-малките, като от последната снимка, но кой ще тръгне да сменя тия втулки, то това не се разваля??? Нямам друго обяснение защо така изглежда в момента положението. Идва ми само на ум, че може би има 2 вида амортесьори, които да се различават само по височината на стеблото и тия дето са ги сложили още в Холандия да са за по-високите втулки, а колата оригинално да е с ниските и затова са щръкнали така чашките, какво мислите?

Пак от същия линк номерата на амортесьорите са: 1J0 413 031 AM https://www.autodoc.bg/search?keyword=1J0413031AM или 1J0 413 031 BF https://www.autodoc.bg/search?keyword=1J0413031BF, разликата някой знае ли каква е?

 

Май хората които искат да си повдигнат предницата монтират по високите втулки и колата става с около 10мм по висока от пред.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Айде и моите пет.Днес смених тампоните с лагера.Бяха kayaba на4месеца и стърчана към3-4см опираха дори в капака.Сложих lemforder сега стърчат към 1см и не лопа предницата.Снимал съм двата вида тампони преди и след.Само да видя как да кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ще бъде полезно. Снимките качи например тук

https://imgur.com/upload

и после дай линковете. При мен свалиха тампони, които сигурно си бяха оригиналните от завода, сложиха нови и фугата да се е намалила около сантиметър! Да не би да има и различни видове тампони? Пазиш ли опаковка да сравниме номера?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колегата ми прати снимките, понеже му е трудно да ги качи

wVTKxkqm.jpg

 

exmvfKgm.jpg

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.