Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия


Embohem

Recommended Posts

Здравейте, 

предстои ми Смяна на масло на автоматична скоростна кутия на Супърб     

2000 кубика 170 к. с. Може ли да препоръчате сервиз в Бургас и да ме ориентирате за цена? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София цената е около 360лв с масло филтър и уплътнение на капачката от сервиза. Сервиза е неофициален на марката, от белия списък.

Във VW Варна на DSG6 преди няколко месеца 320лв. Във Порше София Изток миналата седмица ми обявиха цена от 550лв, после като им обясних, че не ям доматите с колците цената спадна до около 360лв, но ме издразни отношението им и реших да сменя маслото на друго място, въпреки, че цената беше същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Embohem" - Цената много зависи от вида масло и Авто-Сервиза на който ще се довериш. Скоро и на мен ми предстой тази смяна и няма да преувелича ако кажа, че изчетох 50 Теми из Форуми (40 от които в чуждестранни). Няма да сгрешиш ако сложиш "OEM"-Масло и "OEM"-Филтър. Не срещнах Хора, които да се оплакват от "OEM"-Маслото. Обаче срещнах Хора, избрали други марки масла, на иначе известни производители, които споделят, че са започнали проблеми с автоматичните им скорости, които проблеми не се оправят макар и да се смени отново маслото с "OEM". Предполага се, че в "OEM" маслото има някакви добавки, които са безценни за "DSG"-то. В Официален Сервиз на "Skoda" в Град София, смяната ще ТИ струва около 550 Лева, като Частите са около 400 Лева и около 150 Лева е Труда. Ако имаш доверен Авто-Сервиз, който да е съгласен да предоставиш ТВОЙ Части и да си Платиш само Труда, можеш да си набавиш необходимите "OEM" части от Германия, с Доставка до България, за около 250 Лева. Има специфики при смяната. Бъди сигурен, че Човека, който ще го сменя, знае какво прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията не знам каква е на тая кола, но ако е като моята:

 

OEM филтър + ОЕМ масло - 600 лв.
Филтър + масло на марката, която произвежда OEM-а - 200 лв.

Марката не помня, цифрите са малко на изуст.

 

Важно е да се отиде при хора, които знаят какво правят. Търси сервиз, който има много опит в това и не му гледай толкова цената, когато става въпрос за плюс минус 200 лв. Не за друго, просто всяка фундаментална грешка е ремонт за 2000 лв., ако е DSG за 5000 лв.

 

п.с. - Сега видях, че темата е в Супърб 2, значи си с DSG

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На тази кутия маслото на машина ли се сменя или е достатъчно да източиш старото и да налееш новото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точиш и наливаш. Без машина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.