Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парното


Генади

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм, помагайте. Имам проблем с парното на моята Octavia 2000 г. 1.9 90 КС. Няма топло, смених радиатора на парното, облепих клапите, смених водна помпа и пак няма топло. Появява се след 2500 оборота. Дайте съвет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А термостата, маркучите към радиаторчето топли ли са, каква температура държи на таблото?

Обезвъздушено ли е както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Генади написа:

Здравейте колеги, нов съм, помагайте. Имам проблем с парното на моята Octavia 2000 г. 1.9 90 КС. Няма топло, смених радиатора на парното, облепих клапите, смених водна помпа и пак няма топло. Появява се след 2500 оборота. Дайте съвет .

Това означава ли, че ако колата е загряла до работна температура и седи на място има топло? И съответно като потеглиш и вдигнеш над 2500 оборота и ги задържиш парното изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж маркучите в коша на мотора, дали са топли. Ако са топли проблема са ти клапите. Не си закачил нещо. Система по принцип се самообезвъздушава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката на казанчето също си провери дали работи- ако е запекла клапичката няма да се обезвъздуши сама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.