Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Супърб 2007 г, 2.0, 140 к.с BSS мотор


Mikata72

Recommended Posts

Здравейте, притежавам Шкода Супърб 2007 г, 2.0, 140 к.с BSS мотор от няколко месеца......искам да попитам, относно AdBlue, какъв трябва да е, колко и как се долива ? Защо е шумна в купето, около 2000 и 2500 обороти, какви са симптомите... ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си, че трябва да ползваш Ad Blue на този мотор? Не съм сигурен, че през 2007 са внедрявали изобщо тази система в леките коли.

 

Дай малко повече информация за шумовете в купето при тези обороти. Вятъра ли чуваш, мотора ли...?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сигурен съм, аз долях и лампата за подгряване на свещите спря да мига....но долях AdBlue закупен от бензиностанция, но не съм сигурен, правилно ли съм направил, тъй като в сервиз на Шкода литър AdBlue струва 168 лв....??? Относно шума в купето, при увеличаване на оборотите, се чува, като " бумтене"....смених всички тампони на двигателя, на скоростната кутия, дори и съединителя, но се вслушвам в ауспуховата система...не знам има ли връзка за шума и от DPF филтъра...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш книжка с инструкции за употреба на колата, снимай раздела с добавяне на Ад Блу на тази Шкода от 2007, че ми е интересно.

За шума, по скоро не е от DPF-a, провери меката връзка на генерацията и евентуално дали има бумкане във кутията на въздушния филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих информация по темата и наистина има Суперб 1, 2.о TDI  с AdBlue.

Извинявам се, че поставих под съмнение написаното по-горе. Просто е много ограничена и непопулярна серия на Суперб 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за вниманието, меката връзка е ок, ще проверя и в кутията на въздушния филтър....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази двигател е слаган в късните години на Супърб 1.

Рядък,непопулярен,и явно доста енпознат.

Та не е желателно селски майстор да се упражнява на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в сервиз на Шкода и те отначало не повярваха и ме уверяваха, че няма AdBlue, докато явно направиха справка и се убедиха. Извадиха историята на автомобила, правен е за Ватикана и предполагам, че за района има изисквания относно изгорелите газове.....! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано нямам идея кога е въведен Ad Blue, но чета из нета цитати от 2009, който казват, че "Мерцедес ще представи първите си автомобили с Ад Блу". А Супърба ти е 2 години по-стар от тази новина. 

Колега, вземи направи малко снимки да те се пулиме, поне да сме видяли и ние тоя рядък екземпляр :) Супърб 1 по принцип е много изненадващ автомобил, защото има доста модификации, които са извън стандартното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие, но като нов във форума ми трябва съдействие, как да кача снимките....???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
На 15.03.2019 г. at 12:32, Mikata72 написа:

Да, сигурен съм, аз долях и лампата за подгряване на свещите спря да мига....но долях AdBlue закупен от бензиностанция, но не съм сигурен, правилно ли съм направил, тъй като в сервиз на Шкода литър AdBlue струва 168 лв....??? Относно шума в купето, при увеличаване на оборотите, се чува, като " бумтене"....смених всички тампони на двигателя, на скоростната кутия, дори и съединителя, но се вслушвам в ауспуховата система...не знам има ли връзка за шума и от DPF филтъра...???

Здравей колега. Къде се намира това проклето казанче за добавката, че се убих да го търся? Аз съм със същия мотор, имам същия проблем като теб. Четох, че добавката не е адблу точно, а някаква друга. Като цяло мога ли сам да си я напълня или трябва специално оборудване?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май беше край резервната гума,  по спомен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Да! Флуида е специален за дпф-а, казва се eolys. Не може да наливаш адблу! Но поне с едно пълнене се минават около 100 х. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем - взе да ми мига индикатора на подгревните свещи.

Ицо от Автоцентър Люси ми закачи колата вчера на комп и изписа, че съдчето за ДПФ е празно.

Изпрати ме в Еуратек и там казаха, че съдчето ми побира 4л. на разфасовки са по 1л. като литърчето струва скромната сума от 173 лв.

За справка едблуто струва 15лв. литъра.Какво ще стане, ако долея едблу?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Ванко написа:

Какво ще стане, ако долея едблу?

Нищо хубаво няма да стане. На Мерцедес Актрос сипвахме в тези резервоари нафта, за да не пищи. А какво е правил Актроса с нафтата в тоя резервоар и как се е отразило - идея си нямам.

Общо-взето 680 лева за 100к км не е толкова страшна инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа...сега направих он лайн консултация с дс ауто и ми казаха, че са различни по съставки и адблуто няма да ми върши работа, щото моята била за регенереция и почистване на филтъра.

Затова адблу-то не е за мен.

Някой има ли връзки в Манол...може ли да помогне?

Трябва ми някой с връзки в Манол и разбира се да иска да помогне!

 

Редактирано от Ванко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.06.2020 г. at 17:12, Ванко написа:

Мдаа...сега направих он лайн консултация с дс ауто и ми казаха, че са различни по съставки и адблуто няма да ми върши работа, щото моята била за регенереция и почистване на филтъра.

Затова адблу-то не е за мен.

Някой има ли връзки в Манол...може ли да помогне?

Трябва ми някой с връзки в Манол и разбира се да иска да помогне!

 

 Аз сложих това. Доста по-евтино е:http://avtochasti.store/Течност-За-DPF-Филтър-Peugeot-Citroën-MAZDA-VOLVO-VW-Дизел-WALKER-1-литър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.06.2020 г. at 22:02, deas написа:

А задължително ли е да се пълни до горе, може ли наполовина 2 литра да се заредят ?

Може и 1л.да сложиш...няма никакъв проблем! Затова се продават шишенца по 1л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, jordanfena написа:

Да, и аз сложих от тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.