Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2-нова продобивка


Recommended Posts

здравейте колеги,от днес съм собственик на Октавия комби 2008г.внос Швейцария.2,0 TDI 140к.с. DSG 

TMBGE21ZX62215343

BKD815891

Някой може ли да каже, дали има шестограм на масл.помпа който се сменя или няма,този модел,както и какво като обслужване трябва да направя,майстори и цени/приблизително/.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма карти, да. Обслужи задължително DSG-то - масло и ФИЛТЪР!!! Също и вдигателното масло и всичко налични филтри. Виж си антифриза и спирачната течност, накладки и дискове как са... Безаварийно с новата придобивка! Пусни някоя снимка също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честита придобивка!

Колата не е 2008, а 2006. Двигателя е BKD 2.0 16V. Почти всички такива са без DPF.

Обърни специално внимание на DSG-то.

Шестостен май имаше, трябва да му баеш, ако някой не го е свършил преди теб.

Обслужване... от 800-1000 лв. най-грубо. Всички масла, филтри, ремъци и ролки.

На мен ми излезе над 1000, но смених масла и на халдекс, раздатка и диференциал, но пък съм с ръчка и по-скъпо масло за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега :) Явно е било "любов от пръв поглед" щом не знаеш нищо за колата ;) По принцип шкодите са добри "любовници", дано и твоята е такава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, rokitok написа:

масла и на халдекс-.какво е това?

4х4, но ти не си писал, че имаш - демек, по-малко са нещата за смяна при теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,няма 4х4,само за шестограма не знам как да разбера дали има?в ЕТ казаха че няма този модел,но не съм сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шестостен и балансиращи валове се слагат на Пасат и А4. При Октавия и А3 мисля, че няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.