Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтър за твърди частици


Искрен

Recommended Posts

Здравейте, 

Отскоро имам Октавия 3*1.6*105к.с., 43 хил. км. дизел. 

Скоро ми светна сигнализация за *diesel particulate filter : owners manual *.

Не съм в града, а от Шкода сервиз не ми дават инфо по телефон. Какъв е проблема?  Колата я карам всеки ден, но по 10на км. 

 

Вторият ми въпрос е за смяната на масло, заради изминало време от последната смяна, а не заради пробег. Ако не го сменя на време, ще имам ли проблем за гаранцията? 

 

Поздрави, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да не пресрочваш с повече от месец, докато си в гаранция. 

За филтъра, много градско ти се е насъбрало. 

Бухни една добавка от Шел на STP - DIESEL PARTICULATE FILTER CLEANER,

http://www.stp.eu/en/products/additives-for-diesel/diesel-particulate-filter-cleaner

изкарай я на Северна тангента или на извънградско някъде и карай около 30 мин с около 2500-3000 оборота, без да сменяш предавки.

Ако продължи да свети, в Еуратек ще ти направят принудителна регенерация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.