Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми ок 1


stanimir3388vv

Recommended Posts

Колеги искам да попитам дали някой е слагал гуми 205/45/16 на октавия 1 комби.

Дават я да е на 55.

Освен че има разлика с 1см друго какво?освен че става още по ниска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ми е интересно ако някой го е правил с каква цел е било.

О1 си е достатъчно ниска и с гуми на 55, а с гуми на 45 / разликата не е 1 см, а цели 2 см/ ?!?.

Числата 55/45/ не са милиметри , а проценти от 205. И като седнат 4 човека на всеки "полегнал полицай" - задължително трошим кори, в най-благоприятния случай.

А друга разлика - никаква, освен че ще си виждаш скоростомера на 110 км/ч  пък реално се движиш със 100 км/ ч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата и аз да задам въпрос.

От много време търсех точно определен модел джанти bbs, 17" и ги намерих/купих. Човека ми ги даде с гумите - подарък. Работата е там, че гумите са 245/45/17 (летни) и според нуждите ми, може да ме возят цялото предстоящо лято. Идеята ми беше на въпросните джанти да сложа гуми 225/50/17

Тези ще ми свършат ли работа?

За задни съм сигурен, че стават, но отпред да не опират в шапката?

Височината на колата не ме интересува - няма да опира в "полегнал полицай" с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекси, стандартния размер за О1 е 225/45/17 и 205/50/17. С тези които мислиш за слагаш е възможно да опира, да не говорим за визията на ленд крузър, която ще постигнеш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 са стандартните или ти имаш предвид за 17 цола че трябва да са 225/45?

Иначе въпросните 245/45/17 са свалени от голф 4, където не е имало проблем.

Както и да е. Като стане време за летните гуми, ще ги сложа и ще покаже.

Но наистина ли 225/50/17 може да ми дойдат като за офроуд?

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандарта е 195/65/15 и 205/55/16. Поне това пише на капачката на резервоара. Само за октавия РС има предвидени 17ки, и респективно само един модел фабрични 17ки. Та РСката я дават с 205/50/17. Другото което отговаря като 17ка е 225/45/17. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.