Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествени фарове-от къде?


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, не знам дали е точно за тук темата и админите ако преценят да я местят :)

Може ли да препоръчате от къде да си взема качествени фарове за окти 1-2003та година, с пластмаса вместо стъкло отпред, лупи на фаровете за мъгла и моторчета за реглажа са вътре.

Преди около 3 години ги смених и двата, като ги поръчвах един по един с месец разлика от автобим. Преди два дни ги свалях с целта да махна пластината във фаровете за мъгла- така или иначе не ми вършат работа при мъгла и ги ползвам като дневни светлини и в градски условия. Най зле се оказа отново шофьорският фар- почернял по хрома на основния фар, нагоряла пластмаса отвътре, а на мъглата даже беше отлюспен на 70% 

Оказа се дори че двата (ляв и десен фар) са различни, исках десния фар за мъгла да го преместя на шофьорският и обратното, двата са различни от към захващане......

Сега ми се иска да ги заменя с фарове които са със стъкло отпред, мисля (не съм сигурен) бяха от шкода до 2003та

Т, от кой магазин да си закупя такива фарове на сносна цена?

(За мен сносна цена е около 100 лева на фар)

Благодарско предварително за съдействието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, cuca7 написа:

За тия пари,морга.

Не съм съгласен.....

https://m.autodoc.bg/rezervni-chasti/glaven_far_vloezhka-10533/skoda/octavia/octavia-combi-1u5/15294-1-9-tdi-4x4

Просто питам ако някой си е купувал и е доволен, и са изкарали повече от мойте (което е 3 години с пластмаса), да каже от кой магазин :)

а от морга не бих дал повече от 50 лева за двата ;)

А може и да не съм се изразил правилно- сносна цена 100 лева бройката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 месеца сложих тези TYC.

Тайванско производство, внос през Гърция.

Нямам оплаквания засега. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lyubcho88-а как да ги отворя?

Старите фарове се пробвах и единият го съсипах. Иначе и аз ги гледам този тип но за да заменя фаровете за мъгла. За момента се чудя дали нови стъклени фарове или такива от али

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Принципно на Oc I стъклени са фаровете само на преди фейслифтовата :) Която се произвежда до 2001г. ако не ме лъже паметта. От там нататък са с пластмасови похлупаци фаровете. Като освен тази, разликата е и във формата на самия фар. Малко са взаимозаменяемите чарколя измежду фарове преди и след FL. Но ако искате на Octavia след фейслифт, да монтирате фарове от преди фейслифт, ще трябва да смените и маската на капака на двигателя, гредата на предната броня и самата предна броня. За мигачите не съм сигурен..

 

Аз лично бих го направил, ако имам Oc I след фейслифт, понеже на фейслифтовите и формата на фаровете и бронята не ми допада. Кефи ме повече формата на Първата Octavia :) Ама не съм срещал подобни мераци от останалите притежатели на тази прекрасна кола ;)

 

Иначе - ако все пак ще минавате на стъклени похлупаци - морга е най-резонния вариант. Но е трудничко, кристални са само на Laurin&Klement Моделите, а те са рядкост по моргите. Обаче пък едни лупички зад кристални стъклени похлупаци са невероятно нещо :) Аз така си бях направил моята :) Само дето лупите ми не бяха най-качествените и след около 2 години се наложи да ги рециклира рефлектора на самите лупи. Но с някакви по-висококласни материали биха достигнали прилично светене ;) Особено на фона на мижавата светлина от stock-овите фарове.

 

PS: на Laurin-ките след фейслифта фаровете са с вградени лупи на късите, ако не се лъжа. И би трябвало да си светят добре :) Даже това май ще е най-безболезнения откъм труд начин :) Щото иначе - брони, маски, ала-бала... тегаво става ;)

Редактирано от pri_valo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.