Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся Octavia комби


Tsvetelin

Recommended Posts

Здравейте на Всички,

Търся да закупя Octavia комби. Разглеждам сайтовете за с обяви, но истината е че не откривам нищо читаво което да си заслужава парите.

Регистрирах се във форума с цел да намеря търсеното тук, а и в последствие да ми е полезен за поддръжката на потенциалната кола. Благодаря предварително на всички дали съвет и предложения за потенциална покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безумно прав сте, от темата и това което съм писал не става ясно.

Става въпрос за Octavia II 2006 година и след нея, дизел 1.9 или 2.0 - 140 Hp , но що се касае за 2.0 съм малко резервиран предвид проблемите на този мотор при Passat-а с маслената помпа. Не съм наясно наличен ли при Octavia, но изхождайки от факта че е VAG. Истината е че не съм наясно. Четох, четох, то не бяха надлъжно разположени двигатели, напречно - при тях бил проблема, вертикални, хоризонтални и др. постановки, така че истината е яснота не получих.

Бюджета е 7 К.

Благодаря за корегирането и за будещи съвети и мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! С подобен бюджет, аз бих се насочил към 1.9, 105 коня. Помпа дюза е, читав и издръжлив. Нека някой с такъв двигател да сподели мнение, тъй като аз имам само индиректен допир. По спомен, ЕГР-а е лека болежка, компресора на климатика...и май е т’ва. Разбира се, зависи и от т’ва как е поддържана колата. Щото може да уцелиш много читав автомобил, но и много голям кошник. Харесваш, гледаш, караш! И ако прецениш - взимаш. Винаги има риск при употребените коли. Ако имаш възможност - някой да е с теб, който да провери колата с една диагностика през vag-com - ще е супер! Късмет ще е да изпадне някоя, купувана от тук и съответно поддържана в представителството - ще е чудно. Най-малкото, ще знаеш пробега и ремонтите по нея, за да можеш да прецениш дали да я вземеш или да пасуваш. Ако ти дойдат малко кончетата, безпроблемно се засилва колата до показанията на 2.0 140кс. 

Относно самия 2.0 - при Октавия няма грижа с маслената помпа, но ранните “двойки” имат проблем с главите - пукат ги. Имаше във форума тема с номерата на главите, които дават проблеми.

Успех, пък ще помага форума с каквото може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда прилично. Единствено не ми се връзва, че е на цена 8к и е 4х4(още няколко допълнителни възли за обслужване), което значи , че след регистрация и обслужване е вероятно да наближи 10к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Tsvetelin написа:

Само да знаеш - няма абсолютно всички екстри за модела. Може би да има нещо такова, но за модификацията. Ако е “Елеганс”. Другото - навигацията всъщност е цветно радио. За Бг - карти няма, за Европа май не се обновяват отдавна (но не съм сигурен). Ако ти харесва - отиваш, караш и преценяваш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. BKD  е мотора и това за главата малко ми опъва ръчната. То вярно че квото е имало да става с главата е станало. Но кога е станало?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от първия линк, сложи и поне още 100к на показанието на килоемтража.

Лично аз, бих избягвал обяви написани с ГЛАВНИ букви, както и съдържащи ключови думи като: уникат, топ състояние, всичко платено и производните им: оникат, systoqnie, si4ko plateno.

Първо правило, ако човека който вдигне телефона, звучи като простак и те уверява, че всичо е перфектно, изобщо не си прави труда...

Избягвай автокъщи, особено от моят роден Северозапад.

Само регистрирани автомобили, с история и доказателства за ремонти, интервенции и т.н.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Bucket написа:

 

Лично аз, бих избягвал обяви написани с ГЛАВНИ букви, както и съдържащи ключови думи като: уникат, топ състояние, всичко платено и производните им: оникат, systoqnie, si4ko plateno.

Избягвай автокъщи, особено от моят роден Северозапад.

Това напълно го потвърждавам! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.