Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за джанти 16


klarnetko

Recommended Posts

Малко е на кантар работата.

Препоръката за октавията  е 6.5Jx16 ET50.

При Суперб и ширината е по-голяма и Ет-то е по изнесено навън.

Може и да стане, ако е с 205/55/16, но трябва да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледах разни калкулатори,но в крайна сметка не ми е много ясно.Какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, klarnetko написа:

гледах разни калкулатори,но в крайна сметка не ми е много ясно.Какъв може да е проблема?

Проблема е в това, че ако не ти е съобразена джантата с модела на колата може при навит ляв или десен волан , гумата да опира в подкалника или в арката на калника. 

 

И ако това не се случи, може чисто визуално да загрозиш колата ако сложиш прекалено прибрани джанти, навътре в калниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сега ми се изясни,просто не можех да си го представя.Намерих си джанти от Пасат 6,5J 16 ET 50.Сега следва дилемата с марка и модел гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали можете да кажете какви са препоръчителните параметри за 17ки? Гледам едни 7.5j, et56, дали ще станат? От А3-ка са оригинални. Грозни, но евтини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Xpucmo написа:

Дали можете да кажете какви са препоръчителните параметри за 17ки?

https://www.wheel-size.com/size/skoda/octavia/2008/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.