Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разлика м/у 1.9TDI PD 101к.с. и 1.9TDI PD 131к.с.


fabia 1234

Recommended Posts

Интересува ме разликата м/у двата мотора, чисто механично. Знам за турбото и изпускателен колектор, за дюзите гледах една таблица, че ги ползвали до 150к.с. несъм много сигурен. Компа ясно е различен, та нещо друго механично различно има ли. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9TDI PD 101к.с. са два двигателя - ATD и AXR - при тях разликата е в ЕГР.

М/у 1.9TDI PD 101к.с. и 1.9TDI PD 131к.с. при Фабия - разлика в маховика. При 131 к.с. е двумасов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме само разликата в ДВГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, legaltk написа:

1.9TDI PD 101к.с. са два двигателя - ATD и AXR - при тях разликата е в ЕГР.

 

А каква е разликата при ЕГР?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил каква ти е идеята точно и защо те интересува конструктивната разлика между двата мотора?

Имам чувството, че ти се плаща данък за 101, а ти се кара 131 или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, cuca7 написа:

А каква е разликата при ЕГР?

 

По спомен - при ATD е изцяло механичен, а при AXR има нов EГР, за да отговаря на Евро 4. Срещал съм го и като Евро 3+ за този ДВГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 101, а има и от къде да си внеса необходимите чаркове за стоково 131. От там нататък може да има вече ремап на стоковото 131 а може и да няма. Мотора е АТД

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ще следиш ама май никой не го е правил. А невярвам да е толкова голяма разликата, при положение, че сваляш от един и слагаш на другия стокови части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.03.2019 г. at 9:17, fabia 1234 написа:

То хубаво ще следиш ама май никой не го е правил. А невярвам да е толкова голяма разликата, при положение, че сваляш от един и слагаш на другия стокови части.

Следя го дет се казва от обща култура :) интересно ми е като тема :)

може някой да го е правил някой ама да не се е похвалил.

Пожелавам успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.