Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.9TDI или 2.0TDI


Ivan29_bg

Recommended Posts

Здравейте на всички! Пиша за първи път, защото до сега не съм притежавал каквато и да е Шкода и нямам представа от двигателите, плюсове и минуси и т.н. Обмислям да сменя малко марката на автомобила нещо ново за мен и пиша за вашата помощ и съвети. Харесал съм си Шкода Октавия 2 2006/2007г. ( https://www.cars.bg/offer/c2575336 - Примерна обява)... Разпитах приятели за такава Октавия и ме посъветваха за тези 2 двигателя, а именно - 1.9TDI 105 коня и 2.0TDI 140 коня.. Ако може колегите, които са с такива двигатели да кажат плюсовете и минусите и кой от двата мотора е по - надежден. Има разлика в конете, но за мен това не е най - важно, искам да е надежден и да е здрав. Все пак лесно се чипосва, ремапва и т.н. Лек ден и благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 са два варианта, но разлика почти няма. Сравнение с 2.0 са една идея по-икономични, но  като собственик на 2.0 с букви BMM бих ти препоръчал него. Плюсовете са безпроблемна турбина, ако е с ДПФ също не прави проблеми, ако спазваш препоръките, доста повече мощност от 1,9 най-вече във високите обороти. Мотора е 8 клапанов и е по-добрия вариант, защото не пука главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,9TDI Добър и надежден двигател. Определено едни 20-30 кончета ще му се отразят добре, но човек свиква с мощността и винаги иска още. Двигателят е много приятен в ниските обороти. По спомен част от тия години 2,0 двигателите (с изключение на 8 клапановия) са проблемни. Аз лично бих си взел пак същия от тия години - или бих опитал направо да взема безпроблемните двойки след 2009....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бюджета е до 7-8к - вземи 1.9/105, ако можеш да си позволиш 10-12к си вземи 2.0 КР.

1.9 е здрав, надежден и евтин за обслужване, 2.0 е по-пъргав и еластичен, тегли много добре в ниските.

Ако е 2.0 гледай да е 8v и с дюзи БОШ или след 2009 комънрейл. Имай предвид, че ако колата е над 300к всичко може да се очаква, независимо, какъв е мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.