Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене на Октавия 2 105к.с.


Dre6ko

Recommended Posts

Здравейте колеги отскоро имам Октавия 2 105к.с. дизел. Появи и се следния проблем колата трудно пали и на студен и топъл двигател, припалва и гасне веднага, само като подам доста газ с педала пали след това мотора си работи нормално. Закачиха я на диагностика и излезе датчик на разпределителни вал, смениха го и пак е така! От какво може да е имал ли е някой подобен проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-ти път пиша едно и също. Нещо форума май се бъгва и ми изтрива коментара.

Има много хора с този проблем с паленето при дизелите от VAG групата. Решение още не е открито.

За 5 години съм сменил много неща:

тандем помпа,

Горивопроводи 2 пъти всичките,

Клапани в двигателя,

Уплътнения на клапите,

профилактика на всички дюзи,

Филтри 5 пъти всичките,

Акумулатор 2 пъти,

Релета,

Куплунга с предпазителите под капака,

ремонт на стартера,

Смяна на ECU,

Датчик на разпределителния вал, но проблема си остана.

Някои специалисти казват, че 1/3-та от моделите на Skoda, Audi i VW били с монтирани дефектни горивни кутии за филтъра. В него имало някакви фини отвори които се запушвали от ХУБАВОТО БГ гориво и от там колата почвала да прави проблеми.

 

Решението било да се смени целия модул за горивото за около 600лв (ми казаха преди година). Аз все още не съм рискувал тези пари.

 

Незнам колко полезен съм бил,

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, CAKA написа:

За 3-ти път пиша едно и също. Нещо форума май се бъгва и ми изтрива коментара.

...

Успех.

Не ти го изтрива форума. Колегата просто е пуснал дублираща се тема със същото заглавие, която ще изтрия.

А относно проблема-смени майстора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.