Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дилема за предни амортисьори Kayaba Excel-G, Bilstein B4 или SACHS


extremista

Recommended Posts

Здравейте,

от скоро при силен страничен вятър колата взе доста да се люшка и да криви. Преди не беше така. Всичко по предницата е здраво и подменяно през годините с изключение на амортисьорите. Като се постопли ще е техен ред. След четене по форуми се спрях на горните три модела. Това което търся е стабилност и комфорт (не обичам да усещам всеки фас или камъче). Ако двата критерия не са съвместими остава стабилността и сигурността на пътя. 

Кой от трите модела ще препоръчате и имате ли преки впечатление от него на пътя?

Колата е Фабия седан 1.2, 64 к.с., AZQ

Редактирано от extremista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната от мойте в момента е с Билщайн чисто нови така я взех и не съм очарован, имах друга представа и очаквания за тая марка. На една от предните ми Фабий ги смених с Монро рефлекс, ми по стабилна беше от тези. На друго комби не шкода пак ползвах тях и немога да кажа нищо лошо. Ама не са в списакът ти тъй, че чакай някой друг ако е карал с такива да пище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sachs сложих на предишната си кола FIAT Grande Punto. Амортисьорите са тихи и се държат страхотно на асфалт, но при неравности колата се усещаше малко твърда. Предвид, че е малка кола може и да е нормално, но ми се видя по-твърда от оригиналните маслени амортисьори. В Grande Punto слагат за 1-во вграждане полски Cofap, които са си малко дърво и заминават за 50-60 хиляди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия 1 комби съм слагал Каяба и си бяха перфектни ... колата се усещаше осезаемо по-стабилна в завои .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.