Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Работа на климатроник при максимално обдухване на предно стъкло


Stiliyan Yonin

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От няколко дни забелязвам, че сутрин при настройка на климатроника да духа на макс, за да размрази стъклото, духа една, две минути на макс и след това почти спира. Някой срещал ли е подобен проблем?

 Колата е дизел 105 кс, 2013г.

Предварително благодаря за споделените мнения/впечатления. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт по темата. Днес минах през Бохемия Ауто Плевен за диагностика и преглед на проблема. Проблемът се оказа във вентилатора, който съответно трябва да бъде сменен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно! Почва си нормално и спира след 2-3 минути... Дали само със смазване няма да се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изумен съм от идеята за смазване на вентилатор.От скоро съм на шкода но съм карал над 10 г автомобили без подобни проблеми.Кажете реално какво смазвате и как че да се предпазя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има теми по повод на подобни проблеми. Аз лично не съм правил подобна манипулация, но съм чел тук някъде за смазване на моторчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателно се отказах от замяната с нов засега. Ще сваля стария за почистване и смазване и ще видя резултата. 

 

Ето  и темата на колегата за смазване на вентилатора, само че за ОК2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен нямаше ефект от почистване, смазване и други такива действия.....изкара около 6 месеца и точно в най студеното време през декември 2018 се наложи да го сменям.....

тръгваше нормално, по някое време преценява че няма да върти на най бърза степен и си намалява почти до изключване, отделно скърцане като на стружки.....по някое време тръгваше на най бърза степен. Първоначално реших че е "таралежа" който му определя оборотите и го смених и него.....сега имам един работещ таралеж и един неработещ вентилатор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко упдейт по темата. Свалих вентилатора, почистих и смазах. 

Ето и много полезно(поне за мен, като човек, който не е много на ти с ремонтите) клипче от you tube:

 

 

След тази интервенция го закачих, за да го пробвам, работеше добре на всички степени... 

Ето и клип качен от гугъл снимки, незнам как става тук

https://photos.app.goo.gl/uMM3uaQmQipEmp7i6

Смазването го правих вчера вечерта. Тръгвам днес за работа, пътувам 40км. всичко си работи, оставям колата на паркинга пред фирмата и следобяда на тръгване при добре на печена от слънцето кола вентилатора не иска да тръгне (с пуснат климатик) поне 10 мин, след това ту работи, ту не. Така в продължение на час докато се прибирам.... 

Другата седмица баджанака ще погледне проблема и ще пиша решен ли е.... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разглобих моя вентилатор за да го смазвам и почиствам, работеше само в полегнало положение ? когато го монтирам на място- работеше не ниски обороти, пръсках с какво ли не, но не се оправи.

Оказа се че при разклащане на вентилатора си работи.

Смених вентилатора и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.