Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ТЪРСЯ : Упътване за отваряне на капачката за 3-та спирачна сигнализация


Levcho

Recommended Posts

Колеги привет. Имам нужда от упътване за отваряне на капачката за 3-та спирачна сигнализация. Октавия 3

Потърсих из интернет видео или някакво упътване за да видя "цака" на отваряне на предпазната капачка на третата спирачна сигнализация която е в горната част на задното стъкло, но не можах да намеря.

В продължение на 3 години поне 5-6 пъти получих грешка с индикация "крушка" в продължителност от 8-10 секунди на максидот екрана.

Преди месец се сдобих с ваг-ком кабел и прочетох грешка за 3-та сигнализация за спирачка.

Искам да проверя дали всичко е наред покрай крушките и фасонките, но не искам да счупя някой нокътче на капачката която е над сигнализацията.

Ето и кода за грешката. Нали съм на правилен път? Благодаря предварително.

3 Faults Found:
11274 - Bulb for Center Brake Light
B12C6 15 [009] - Open or Short to Plus Confirmed -
Tested Since Memory Clear Freeze Frame:
Fault Status: 00000001 Fault Priority:1
Fault Frequency: 20
Reset counter:128
Mileage: 20702 km
Date: 2017.12.17
Time: 10:32:19

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги.

Все още не съм намерил упътването за подмяна на осветлението на 3-та сигнализация за спирачки.

Очаквам отзиви.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седан или комби? Капачката е на двойно лепящо към прозореца. Свали пластмасата около стъклото. Тя е на щипки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, JORDITO написа:

Седан или комби? Капачката е на двойно лепящо към прозореца. Свали пластмасата около стъклото. Тя е на щипки. 

Седан е.

Като сваля капачката ще се повреди ли това двойното лепящо? Или ще сваля капачка която е прикрепена към пластмасова основа-рамка залепена с двойно лепящо?

Балгодаря Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това можах да ти намеря. Прилича ми на Октавия 2, но и на 3 е същия парт номер. Начина на сваляне е идентичен.Мисля обаче,че са диоди и по-скоро в кабелите виж да не би да е проблемът.

https://www.drive2.ru/l/7520165/

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, JORDITO написа:

Ето това можах да ти намеря. Прилича ми на Октавия 2, но и на 3 е същия парт номер. Начина на сваляне е идентичен.Мисля обаче,че са диоди и по-скоро в кабелите виж да не би да е проблемът.

https://www.drive2.ru/l/7520165/

Жоро, Благодарско голямо за труда да търсиш инструкцията.

Мисля че тази която си намерил ще ми свърши достатъчно работа. Ще се наема в края на първата свободна седмица.

?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разгледах една Октавия 3 седан. Значи махаш цялата облицовка пластмаса около стъклото. Тръгваш накрая  откъм местата където се закачат въженцата. Всичко е на метални щипки. Накрая я изнизваш от тънката пластмаса при третия стоп. Тънката рамка е залепена с двойно лепящо към стъклото. Внимавай там да не я напънеш,че после няма залепяне обратно.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.