Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замяна на оригиналното дистанционо в ключа с друго външно дистанционно?


fuse

Recommended Posts

Здравейте. Имам следните въпроси относно централното заключване на автомобила Octavia 1.8T, 2001:

 

1. Попадна ми инофрмация, че оригиналното дистанционно в ключа(не сгъваем с два бутона) може да се замени с обикновенно външно дистанционно? Интересува ме, защото доста често дистанционното в ключа ми прави проблеми. Понякога работи, понякога не работи, понякога хваща от далече, понякога сработва единствено до колата когато доблежа. След като го отворя ключа и раздвижа или подменя батерията или напръскам с контактна смазка работи известно време без грешка. Иначе вариантът да го подменя с друг сгъваем ключ не ми допада - неоправдан разход според мен при хитрите млади ключари :). И понеже за момента не ми трябва и аларма да слагам допълнително, решението с допълнително външно дистанционно би ме зарадвало доста повече. Имам и втори ключ, който беше с изгоряла интегралка, но от няколкото допълнителни ключа, които намерих със същия партиден номер, така и не успях успешно да обуча никое от дистанционните по няколкото възможни начини. Затова се чудя дали има начин за външно дистанционно, какво трябва да бъде и дали ще се получи с VCDS-а както го дават за варианта с ключ.

2. Като допълнение как да разбера дали имам вградена аларма? Никога не съм чувал сирена, но пък при отваряне на багажника при заключена кола се е случвало да виждам мигачите да мигат. До колкото знам от номера на комфорт модула се определя дали има или няма. Ако може някой да добави яснота тук какво точно се гледа.

3. Може ли и има ли смисъл да се добавя сирена, дори и при липсата на аларма? Ако да, къде е мястото където се вързва сирената?

 

Моля, само хора с адекватно мнение да се включват по темата. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, dimitar_ak написа:

Всеки автоключар може да свърши работа и да обучи нов ключ

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Няма такова нещо. Но може да си намериш китайски ключ, копие на твоя или сгъваем, но пак цената ще е към 150-200 лв. Само не залитай към най-евтините, че за нищо не стават.

2.Отключваш с ключа и отваряш коя да е врата без шофьорската и сирената трябва да се включи. Ако отвориш шофьорската, по подразбиране имаш 30 сек изчакване преди да се включи, освен ако не са и променяли времето. И микроключетата на съответната врата трябва да работят изрядно.

3. За да плаши наркоманчетата да. Но фабрично се добавя само сирена, афтърмаркет аларма. Варианта да намериш кола с фабрична аларма и да и прилапаш инсталацията и сирената клони към нула. Ако си без сирена, точно аларма ти трябва, пак може да е интерфейсна, но цената е много над цената на ключ. Но тогава пак ще си я управляваш само с ключа и неговото дистанционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

1.Няма такова нещо. Но може да си намериш китайски ключ, копие на твоя или сгъваем, но пак цената ще е към 150-200 лв. Само не залитай към най-евтините, че за нищо не стават.

2.Отключваш с ключа и отваряш коя да е врата без шофьорската и сирената трябва да се включи. Ако отвориш шофьорската, по подразбиране имаш 30 сек изчакване преди да се включи, освен ако не са и променяли времето. И микроключетата на съответната врата трябва да работят изрядно.

3. За да плаши наркоманчетата да. Но фабрично се добавя само сирена, афтърмаркет аларма. Варианта да намериш кола с фабрична аларма и да и прилапаш инсталацията и сирената клони към нула. Ако си без сирена, точно аларма ти трябва, пак може да е интерфейсна, но цената е много над цената на ключ. Но тогава пак ще си я управляваш само с ключа и неговото дистанционно.

 

Благодаря за отговора.

1. Защо да не стават евтините евтините ключове по $8-10? Гледам в Алито има много доволни от различни seller-и.

2. Не ти е много точен отговора - имам или няма аларма? :)

3. Къде се добавя сирената ако знаеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ключарите се оплакват от евтините, ако въобще се навият да изрязват ключ.

2. Няма как да знам. Отключването с ключ не деактивира алармата. Ако се включи сирена....

3. Виж схемата в някое ръководство онлайн. На Фабията е отзад сирената и допълнителната батерия, плюс един обемен датчик отпред. Вероятно фабричната при Октавия е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години съм с евтин китаец и мога да кажа че работи по добре от оригинала и до ммомента нямам проблем с него. Взех си го пълния комплект- кутия с ненарязано желязо и платката, даже имаше и батерия и ампулата. По късно мога да пусна линка на китаеца :) единственото което нямаше е емблемата на шкода, но от максимум кейс в люлин срещу два кинта има и емблемата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че общата сума която заплатих беше макс 20 лева, около 10 лева за ключа и макс 10 лева за нарязване. Обучих го сам за отваряне и затваряне и взех ампулката от стария ключ и я прехвърлих в новия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.