Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за масло за Октавия 1.8 TFSI BZBe


sasho1936

Recommended Posts

Здравейте колеги , 

Бихте ли ми казали какво масло ще е добре да сложа на този двигател и съответно колко събира той ?

Благодаря предварително

Редактирано от sasho1936
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според препоръките на производителя, моторното масло трябва да отговаря на спецификация VW 504 00, а количеството му е 4,5 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, pbanchev написа:

Според препоръките на производителя, моторното масло трябва да отговаря на спецификация VW 504 00, а количеството му е 4,5 л.

Благодаря . А марки бихте ли ми препоръчали ? В магазина от който най - често пазарувам консумативи разполагат с Champion / Repsol / Castrol . В момента колата е с масло 5w30 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръките за конкретна марка са почти толкова, колкото са и хората - тоест всеки си има своите причини да предпочете една марка. Лично аз използвам Castrol 5W30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да не попаднеш на менте някое. Лично аз, подари тази причина взимам малко известни и една идея по-скъпи масла в Бг. Теоритично, шанса за некачествено масло е по-малък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според последните сменили ми маслото Volkswagen Longlife III 5W-30 е същото като Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 LL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, dimitar_ak написа:

Според последните сменили ми маслото Volkswagen Longlife III 5W-30 е същото като Castrol EDGE Titanium FST 5W-30 LL

Днес говорих с магазина от който пазарувам и точно варианта на кастрол , който сте написали ми предложиха за този автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, zloQQ написа:

Гледай само да не попаднеш на менте някое. Лично аз, подари тази причина взимам малко известни и една идея по-скъпи масла в Бг. Теоритично, шанса за некачествено масло е по-малък :)

От Тех - ко пазарувам . Надявам се да са им истински :) 

Също така съм купувал и от MAXCAR . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се надявам да са истински. Понеже кой ли не се представя за вносител/представител/партньор (и к’ви ли не още думи) - за т’ва малко съм скептичен особено за по-масовите марки масла. Лично аз карам с Ravenol, пазарувайки го директно от вносителя. Има един куп хомологации и кодове по тубата, които може да провериш онлайн и да видиш инфото на официалния сайт на производителя. Да, цените не са 50 кинта на туба, а двойно, ама имам някакъв душевен мир :)

Кажи повече за колата. Модел? Година, екстри... От скоро ли я имаш, наблюдения, впечатления, ала-бала. Има ли харч на масло, че 1.8TFSI имат лоша слава за съжаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошата слава е за CDA, които са 2-ро поколение на тези двигатели. Ако колегата е с BZB, те са по-читави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.02.2019 г. at 12:15, zloQQ написа:

И аз се надявам да са истински. Понеже кой ли не се представя за вносител/представител/партньор (и к’ви ли не още думи) - за т’ва малко съм скептичен особено за по-масовите марки масла. Лично аз карам с Ravenol, пазарувайки го директно от вносителя. Има един куп хомологации и кодове по тубата, които може да провериш онлайн и да видиш инфото на официалния сайт на производителя. Да, цените не са 50 кинта на туба, а двойно, ама имам някакъв душевен мир :)

Кажи повече за колата. Модел? Година, екстри... От скоро ли я имаш, наблюдения, впечатления, ала-бала. Има ли харч на масло, че 1.8TFSI имат лоша слава за съжаление...

Здравей , ще кажа впечатленията си като пропусна проблемът описан в тема  ЦЪК

Автомобила си го купих в края на месец Ноември от представителството на Рено в Стара Загора.Собственикът е един , като е продава на Рено и си купува нов автомобил от тях. Първата регистрация на колата е Декември 2007 г. В момента е на 223 000 км . Поддържана е в началото в Еуратек , а след това в Рено Стара Загора.Не съм на 100% сигурен но мисля,че притежава всички екстри без автоматични скорости  и кожен салон .Това което виждам аз е :

Пълен ел пакет(огледала / стъкла) , централно , аларма , доста ейрбеци из купето , подлакътник ,6 степенна механична скоростна кутия , подгряване на предните седалки (шофьорския не работи  ) заден парктроник който се изобразява на оригиналната медия в купето и също така AUX в подлакътника , добро аудио озвучение , мулти волан , темпомат , халогенни фарове  .

Като взех автомобила маслото беше на 12 хиляди и реших да направя 15 и тогава да го сменя . За тези 3 хиляди км се наложи няколко дни преди да сменя маслото с Castrol 5w30 long life , да долея 500 мл които намерих в багажника от предния собственик (5w30 масло Nissan) .При смяната на маслото преди няколко дни , майстора забеляза на 1,2 места под двигателя леко омасляване , но кората под него беше суха(т.е теча е незначителен) и каза да си е карам така за сега и в бъдеще ще забележа дали и колко се губи .

Това което ми направи впечатление е,че когато е по-студено, докато шофирам и в покой също така от ауспуха излиза гъст бял дим който е без никакъв мирис(незнам на какво се дължи).Пропуснах да отбележа ,че на 180 000 хиляди в Рено Стара Загора са подменили съединителя и веригата също така, защото собственика е държал да  сменят и нея ,защото по каталог е давали да се сменя на тези километри).

Разхода не съм го засичал , но ориентировъчно 12/13 литра за Пловдив и около 7.8 извънградско .Напълних е до горе , като до момента съм изминал 550 км и имам за поне още 15-20 км докато светне резервата. От тях около 360-370 са извънградско .

Баща ми също има Октавия 2 и като застана до нея е гледам доста по - високо , защото моята е със спортни пружини и ми идва малко ниска и също така вози една идея по - твърдо .Пъргавината на мотора много ми допада.Удоволствие е извънграда да се настъпи.Това което ми липсва от предишната кола ( Ц класа W203 ) е седалката . Малко дървена ми идва тази .

Като цяло мога да кажа,че от бюджетните марки тази най - ми допада и затова тази Октавия ми е 3-та ха ха .Притежавал съм 1.6 (101) и 1.6 (102) от първата генерация.

 

Ето и няколко снимки за да придобиете представа . СНИМКИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре изглежда колата! Дано нямаш главоболия с двигателя и да си я натискаш на воля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.