Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шофьорска седалка - вдигане/сваляне


Mupo

Recommended Posts

Здравейте,

 

Мисля, че не ми работи механизмът за вдигане/сваляна на шофьорската седалка. Дърпайки лоста, няма промяна, бутайки го надолу, сякаш е блокирал.

Какво мога да направя по върпоса, някой сблъсквал ли се е с този проблем ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Днес ми остана време и свалих седалката:

 

1-во: Не успях да сваля тази кора, уж свалих всички болтчета, но остана да се държи някъде околко "кранчето" за наклона
nqvP9Yo.jpg

 

2-ро: Мисля, че това е главният виновник, не успях да стигна до него

vsqpw7v.jpg

 

3-то: Това е храповият механизъм, в момента седалката нито се вдига, нито се сваля
8Xd7gvy.jpg

 

Някой пробвал ли се е да свали тази кора, и да разглоби храповият механизъм ? Възможна ли е трансплантацията на читав механизъм към тази седалкта или да се ориентирам към закупуването на друга седалка ?

 

Поздрави: Миро  

Редактирано от Mupo
Редакция
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Останаха няколко дни от отпуската, и ще се впусна в това приключение по разглабянето на седалката. Бихте ли ми помогнали със схема на самата седалка? Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но късно го виждам, тъкмо монтирах ремонтираната седалка. Всичко работи както трябва, следвах двете картинки, по-долу. Имах малко проблеми с завиването на вътрешната планка към "асансьора", но с малко майки, се станаха нещата. За човек висок 186 и седалка, която беше блокирала в най-горно положение, съм доволен. Учудваме колко висок автомобил е Окатави Мк2, да ме събере :) . 
Поздрави 

 

octavia-mk2-999_text.png

octavia-mk2-999_text_1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.